חדשות ועדכונים

5 חפצי פלא שכל הרפתקן חייב להכיר

מבוסס על רעיונות שעלו בקהילת The Dungeon World Tavern. יש לכם רעיונות נוספים? מוזמנים לחלוק אותם עמנו בתגובות או בקהילת ואנור.

גלימת הדרקונים

Supplyכשאתה עוטה גלימה זאת, אתה חסין לכל אש טבעית, בכל עוצמה שלא תהיה. כאשר אתה מותקף על ידי אש על-טבעית, באפשרותך לסבול מחולשה לבחירתך, ולהתעלם מהנזק. אם אתה כבר סובל מכל החולשות, לגלימה אין השפעה.

האגדה מספרת שגלימת הדרקונים חושלה בכוח המאגי העצום של הדרקונים, אלופי האלים. מכל התפלצים בואנור, הדרקונים לבדם מסוגלים להשתמש בקסם הטבוע בהם ולצקת אותו לצורות חדשות – כוח אלוהי של ממש. כתוצאה מכך, כוח הקסם של הגלימה גורם לחולי בכל בן תמותה העוטה אותה לאורך זמן. החולי משפיע על מחשבותיו, במה שמכונה "טרפת דרקונים".

כאשר אתה נתון במצב בו אתה יכול להשיג זהב או אוצר יקר ערך דומה, אתה חייב לעשות ככל שביכולתך לקחת אותו לעצמך, או גלגל +חוכמה.

בתוצאה של 10 ומעלה, אתה מצליח להתנגד לטרפת הדרקונים.

בתוצאה של 7-9, אתה פועל לפי הדחף, או סובל מחולשה בהתאם לבחירת המנחה.

בתוצאה של 6 ומטה, אתה רודף אחר האוצר בפזיזות, גם במחיר פגיעה בחבריך הקרובים.

תיבת חידה מסתורית

תיבה זו אינה ממש תוצר של קסם כי אם של מלאכת יד מיוחדת במינה. לא ניתן להבחין על פניה במכסה או אבזם, אך בלחיצה על נקודה ספציפית בפינת התיבה, תבניות גימטריות מופיעות על פני השטח שלה.

באמצעות סיבוב והזזת הצורות, אפשר בסופו של דבר לפתוח את התיבה- אלא שבכל פעם שאתה חושב שהצלחת לפתוח אותה, אתה מוצא את עצמך באופן לא ברור בנקודת ההתחלה. אתה משוכנע שעם מספיק זמן, תצליח להבין כיצד לעשות זאת.

כאשר אתה מקים מחנה ומבלה את המשמרת שלך בנסיון לפתוח את התיבה, גלגל +תבונה. בתוצאה של 10 ומעלה, אתה מצליח לפתוח אותה. בתוצאה של 7-9, קבל 1+ לנסיון הבא. בכל מקרה, אתה סובל ממחסר 1- מתמשך לגלגולי עמידה על המשמר.

אחרי שפתחת את התיבה, תאר למנחה מה מצאת בפנים.

קמע בדולח קיסרי

כאשר אתה משתמש בקמע כדי לנוע דרך סלע מוצק כאילו היה מים, גלגל +חוסן. בתוצאה של 10 ומעלה, החוויה קצת לא נעימה, אך אתה מגיע ליעדך בשלום. בתוצאה של 7-9, אתה סובל מתחושה חזקה של חנק ומגיע ליעד מבולבל.

הפגיון המדמם

שריד לתקופות אפלות בהיסטורית ארצות הדרום, הפגיון המדמם היה שייך לכת הדם העתיקה והאגדות מספרות שהוקסם על ידי השד אקאדי בעצמו. איזשהו קורבן אדם היה מעורב בכך, ככל הנראה. כאשר הפגיון נשלף מנדנו, טיפות דם מתחילות לטפטף מהלהב.

כאשר אתה הולך מכות והפגיון מקיז דם, בתוצאה של 10 ומעלה, במקום האפשרות לגרום נזק נוסף, אתה רשאי לבחור אפשרות אחת להלן. אם אתה בוחר בכך, אתה מושפע מטירופו של השד אקאדי. המנחה תתאר כיצד הוא משפיע עליך, עכשיו או במועד מאוחר יותר.

  • ההתקפה הבאה שלך מקבלת את התגים הודף ומלוכלך.
  • אתה מושך את תשומת ליבו של היריב והוא מתמקד אך ורק בך.
  • אתה כובל את האויב לדמך שלך, וקובע עבורו מהי המטרה הבאה שהוא יתקיף.

מפת היוצרים

זהו פריט די נפוץ אצל ארכיאולוגים והיסטוריוניים. כאשר אתה פורס את המפה על משטח ומניח עליה חפץ מלאכת-יד, המפה תציג את המקום ממנו הגיעו חומרי הגלם ששימשו לייצור החפץ, במידה והם נמצאים בתחומה של המפה.

המפה תבדיל מיקומים שונים של חומרים שונים – למשל, אם המתכת ששימשה ליצור להבו של גרזן הגיעה ממיקום שונה מהעץ ששימש לידית הגרזן.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.