חדשות ועדכונים

5 שיקויים בחנותו של רוקח אמן

הרעלים והשיקויים בספר הבסיס של ואנור הם לדעתי בין חפצי הציוד המעניינים ביותר. לרובם יש השפעה סיפורית יותר מאשר מכאנית, אשר ניתנת לפרשנות בשולחן המשחק ויכולה להביא לתוצאות מעניינות ובלתי צפויות. לפניכם 5 שיקויים חדשים שתוכלו להוציא למשחקכם בנוסף לשכיר החדש: האלכימאי, שיעזור לכם להשתמש במרקחות אלו, במחיר…

מבוסס על רעיונות שעלו בקהילת The Dungeon World Tavern. יש לכם רעיונות נוספים? מוזמנים לחלוק אותם עמנו בתגובות או בקהילת ואנור.

Oil of Tagitמרקחת שכחה

המרקחה שקופה וחסרת טעם כמים, אך אם תחזיקו בקבוק שלה אל אזניכם תשמעו לחישה קלה. כאשר אתה שותה את מרקחת השכחה, היא גורמת לך לשכוח את אירועי השעות האחרונות. שתיית שתי מנות בבת אחת מגבירה את ההשפעה למספר שבועות. שלוש מנות גורמות לאמנזיה מוחלטת.

בריכוז גבוה יותר, המכונה תמצית שכחה, יכולה לשמש בתור רעל בידי נוכלים, אך מחזיקה מעמד לא יותר משעה.

שיקוי עור אבן

כאשר אתה שותה את החומר (המזכיר אבן גיר במראהו ובטעמו), גלגל +חוסן. בתוצאה של 10 ומעלה, אתה מקבל 1+ שריון לזמן קצר. בתוצאה של 7-9, אתה מקבל 2+ שריון אך סובל ממחסר 1- לכל פעולה הדורשת תנועה מהירה וחן. בהחטאה, אתה מקבל 3+ שריון אך הופך לאבן למשך השפעת השיקוי.

חליטת המלומד

סירופ סמיך ומר שגורם לשותה אותו לבחילה והקאות, אך לאחר מכן מעניק 8 שעות במהלכן חווה הלוגם שינוי תודעתי, תובנות על היקום וגילוי עצמי.

כאשר אתה שותה את חליטת המלומד, אמור מה אתה מקווה ללמוד וגלגל. בתוצאה של 10 ומעלה, אתה זוכה תובנה בה חפצת. בתוצאה של 7-9, אתה זוכה בתובנה אך נותר מבולבל (1- תבונה) עד שתזכה לשנת ישרים. קבל 1+ להבא כאשר אתה פועל לפי התובנה בה זכית. בנוסף, תאר למנחה משהו שלמדת על עצמך וקודם לא ידעת.

זעמו הקדוש של הוצ'ן

טעמו כשל דבש, אך כאשר אתה שותה את השיקוי אתה זוכה במספיק אומץ וכעס עד שאתה מסוגל להתנפל אפילו על היריב הגדול ביותר שלך. עם זאת, השיקוי אינו מעניק את הכוח להצליח בהתקפה.

טיפת הלילה

הנוזל בתוך הבקבוקון שחור כדיו, אך אם יאיר עליו אור ירח הוא יזרח קלות. כאשר אתה מוסיף את טיפת הלילה לרעל, הוא מתחזק פי כמה מהרגיל. לחלופין, כאשר אתה שותה את טיפת הלילה ללא דילול, אתה זוכה בראייה מושלמת בחשכה מוחלטת, עד לזריחה הבאה.

שכיר חדש: אלכימאי

תיאוריה שימושית – כל רעל בו מטפל האלכימאי מאבד את התג מסוכן ומקבל את התג בלתי-מזיק. כאשר אתה פוקד על האלכימאי להשתמש ברעל על כלי נשק, משקה או חפץ אחד, הוא סובל 1- מתמשך לכל מיומנות שכיר אחרת ולנאמנות. ההשפעה נמשכת עד שהאלכימאי זוכה במספיק זמן מנוחה או בטיפול רפואי כדי להתאושש מהרעלה עצמית לא מכוונת.

חליטה ייחודית כאשר יש לך זמן מנוחה, האלכימאי יכול לחלוט רעלים ושיקויים הזמינים לרכישה באופן רגיל, בכמות של +מיומנות. שימו לב שלכל החליטות הביתיות של האלכימאי יהיו תופעות לוואי לא צפויות.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.