חדשות ועדכונים

מהלכי גזע חדשים, חלק ראשון

כבר משלב תכנון הספר הרגשנו שיש בעיה בהגבלת המקצועות לגזעים מסוימים. זו איזו מוסכמה עתיקה שנותרה ממשחקי העבר, בהם רק בני אדם יכולים להיות אלופים, וגמדים לא יכולים להיות מכשפים. בעולם של ואנור, דברים עובדים אחרת. מלבד נטייה תרבותית מסויימת, אין מניעה מבן כל גזע ללמוד כל מקצוע ולצאת להרפתקאות.

ואכן, אחד הדברים הראשונים שצצו בקהילה הוא בקשה למהלכי גזעים חדשים. הרי הם לפניכם! הכתבה פוצלה לשני חלקים, מפאת גודלה; הפעם נתמקד במקצועות האלוף, הטרובדור, המכשף והסייר.

גובלין דרואידאלוף

גובלין: כאשר אתה יוצא למשימה קדושה כנגד עבדות או שיעבוד של מישהו או משהו, בחר ברכה אחת נוספת.

גמד: האלוף הגמד הוא נצר למגניה העתיקים של קיסרות נארה. כאשר אתה מפגין ידע אודות הקיסרות, קבל 1+.

ננס: הננס האלוף מסור למטרה, אך גמיש בביצועה. כאשר אתה במהלכה של משימה קדושה, אתה יכול לבחור להחליף את אחת מהברכות שקיבלת בברכה חדשה, פעם אחת.

טרובדור

אורק: כאשר אתה מפגין את עושרך או הישגיך בעודך מקסים וגלוי לב, אתה יכול לשאול שאלה אחת נוספת מהרשימה אחרי שאתה ובן שיחתך כבר שאלתם ועניתם זה לזה.

גמד: כאשר אתה משתמש באמנות מאגית במקום תת-קרקעי, אתה מנצל היטב את ההד הטבעי של המקום. בתוצאה של 7-9 המהלך לא יכול להשפיע על מטרות בלתי רצויות.

טרול: כאשר אתה שומע לראשונה שיר או אגדה, אתה יודע להעריך מהו דבר האמת המוסתר בהם. אמור למנחה מהו האדם, החפץ או האירוע המופיע בסיפור, שקיים למעשה בעולם.

מכשף

אלף: כאשר אתה מפגין ידע לגבי קסם, אתה רשאי לשנות תוצאה של 7-9 לתוצאה של 10 ומעלה ולהכריז: זהו ידע שאבד לכולם פרט לאלפים.

גובלין: כשאתה משתמש בחומרים אלכימיים כדי לתגבר את לחשיך, אתה יכול לגרום השפעה מרשימה ופיצוצית יותר מהרגיל. בתוצאה של 6 ומטה, היא היתה מרשימה ופיצוצית הרבה יותר מהרגיל.

טרול: אתה יודע לשאוב מכוח חיותך שלך בעת הטלת לחשים. בתוצאה של 7-9 אתה יכול לבחור באפשרות רביעית: נגרם לך 1ק6 נזק המתעלם משריון.

סייר

בן אנוש: החייה המלווה שלך עמדה במצבים קשים ובהסתבכויות רבות כמוך. היא מקבלת 1+ שריון.

גמד: בחר רעל אחד. אתה יכול להבחין ברעלים בעלי השפעה דומה. אתה חסין לחלוטין להשפעותיו של רעל זה והוא אינו מסוכן עבורך לשימוש. בכל פעם שאתה מקים מחנה או מתאושש במקום ישוב אתה יכול להכין מנה אחת של הרעל.

טרול: אתה מיומן בלימוד חולשותיו של טרפיך. כאשר אתה צד ועוקב אחר יצור מסוים שבכוונתך להרגו, קבל 2+ מתמשך לנזק כאשר אתה פוגש בו לבסוף, עד לסוף הלחימה מולו.

ננס: הסייר הננס היה במקומות רבים בחייו, ולמד מכולם. כאשר אתה עורך ציד ומעקב או בחינה בסביבה בה היית כבר, קבל 1+.

 

תגובה אחת על ״מהלכי גזע חדשים, חלק ראשון״

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.