חדשות ועדכונים

דוגמת משחק: הקרב באנשי כת הדמים

אני מנחה משחק לחבורה האמיצה הבאה:

איציק משחק את קיכלי הנוכל בן האנוש,
בן משחק את אוזקאצ'י הלוחם הטרול,
נועה היא סרינוק הסיירת הגובלינית,
ואורי הוא רובי בן ספיר המכשף הגמד.

החבורה נתקלה באנשי כת הדמים של אקאדי, בדיוק בזמן שאלו הכינו טקס שבו התכוונו להקריב לשד תנין לבקן נדיר.

שלושה מאנשי הכת – המצויים תחת השפעתם של סמי קטורת מוזרים – מסתערים על אוזקאצ'י ביללות. שניים אחרים אוחזים בקשתות ותופסים מחסה, משם הם מנופפים בידיהם כלפי רובי בסימנים שנועדו לסלק עין רעה. שלושה אנשי כת נוספים חומקים אל הצללים בקצה המרוחק של ההיכל. הם מתכננים לסגור על ההרפתקנים במפתיע. מנהיג הכת ותלמידיו הקרובים ממשיכים בהעלאת הקורבן. הם משפשפים את בטנו של התנין, השוכב על גבו, כדי להרגיע אותו בשעה שהם מכינים את הסכין הטקסית שתשסף את גרונו.לוחם טרול

לאחר שסיימתי לתאר את המצב, אני מנהלת את המשחק כשיחה. אני נותנת לשחקנים הזדמנות לעשות משהו כשאני שואלת: "אז מה אתם עושים?"

קיכלי בין הצללים

איציק מזנק ראשון לפעולה: "הצללים בשולי ההיכל כבדים מספיק כדי להסתתר בהם?".

"בהחלט", אני עונה, "נראה שהתאורה לא נמצאת בראש סדר העדיפויות של אנשי הכת. נדמה שירכתי האולם הם פשוט אבנים מתפוררות וחשכה."

"מעולה! אני הולך לשם, לכיוון שאליו התגנבו קודם שלושה מאנשי הכת. קיכלי מכסה את ראשו בברדס וצולל את תוך החשכה. אני אופיע שוב במקום שבו הלפידים מאירים את בימת המזבח."

"יש סכנה שאנשי הכת יבחינו בך. נראה לי שאתה מתגרה בגורל כשאתה מתגנב אליהם ככה. אתה נע בשקט ובזהירות, אז זריזות תתאים כאן."

איציק לוקח את הקוביות ומגלגל אותן. הקוביות מראות 1 ו-2, והזריזות של קיכלי מקנה לו תוסף 2+ בלבד, אז התוצאה היא 5. הוא נוחר בתסכול. "לעזאזל!"

כבר יש לי רעיון לסיבוך, אבל אני מציצה ברשימת המהלכים שלי כדי להיות בטוחה. הרעיון שלי, שהרגל של קיכלי תתקע בערימת הריסות, מתאים בדיוק לאחד ממהלכי המנחה: לדחוק מישהו לפינה. אני מסבכת את המצב. "בזמן שאתה מתגנב בחסות הצללים, אתה דורך על ערימת אבנים ומחליק, והרגל שלך נלכדת בין האבנים. גרוע מכך: אתה שומע התנשפות מלחששת. נראה שרעש האבנים שסגרו על הרגל שלך משך את תשומת ליבו של משהו בחשכה. אתה רוצה לחשוף את מיקומך בקריאה לעזרה, או מנסה להיחלץ מהמצב בעצמך?"

"אני… אני לא בטוח."

"זה בסדר. נחזור אליך בקרוב. כל השאר: מה אתם עושים בינתיים?"

רובי המרדים

אורי פועל. "השלושה שחמקו אל הצללים, אני מצליח לראות אותם?"

"לא במבט ראשון. אתה רוצה ממש לחפש אותם?"

"לא. רק תהיתי אם יש סיכוי להשפיע עליהם בלחש שינה. אני פורט על מיתרי הקסם כדי להפוך את האוויר שבאולם לרוח-קיץ חמה ומרדימה."

אורי מגלגל קוביות עבור מהלך הטלת הלחשים שלו כדי להטיל את לחש השינה. סכום הקוביות הוא 6, ומתאם התבונה של רובי הוא 2+, אז התוצאה היא 8. הוא צריך לבחור מבין כמה סיבוכים. "אתה מתקשה להפעיל את הקסם. הטקס של אנשי הכת כבר שואב את רוב הקסם שבסביבה. יש כמה אפשרויות במהלך הטלת לחשים, באיזו מהן אתה בוחר?"

אורי בוחן את האפשרויות בדף הדמות. "אני לא רוצה לשכוח את הלחש כי אולי ארצה להרדים עוד אנשי כת בהמשך. אוזקאצ'י, אתה חושב שתוכל להגן עליי בזמן שאני מטיל את הלחש, או שעדיף שאקח 1- מתמשך?"

"הי, אוזקאצ'י תמיד שומר על חבריו!" עונה בן.

"אז אני בוחר למשוך תשומת לב לא רצויה או לשים את עצמי במצב בעייתי."

"מעולה," אני אומרת. "אז הסמים שמשפיעים על שלושת חברי הכת המסתערים? הם מאפשרים להם לחוש בקסם. עכשיו שלושתם מסתערים לעברך במקום אל אוזקאצ'י. כמה יצורים הצלחת להרדים?"

אורי מגלגל את הקוביה. "אוף, נראה שרק יצור אחד."

יכולתי לבחור להרדים את אחד מאנשי הכת השוליים, אבל זה פחות מעניין. אני זוכרת את אחד העקרונות שלי: חשבי מסוכן. זו הזדמנות לסבך את הסצינה עוד יותר!

"ממש באמצע הקראת פסוק ארוך של כת הדמים, ראש הכת פשוט נופל על הרצפה ונרדם. התלמידים שלו ממהרים לנער אותו כדי שיתעורר, אבל אף אחד מהם לא משגיח על התנין. עכשיו הוא נעשה ערני משום שאף אחד לא משפשף לו את הבטן. שלושת חברי הכת המסוממים מסתערים על רובי!"

אוזקאצ'י שומר על חבריו

בן מגיב, "אני נעמד בין רובי ובין אנשי הכת, כדי שיעזבו אותו ויסתערו אליי. אני מושך את תשומת ליבם בצעקה."

"נשמע לי כמו מהלך מגננה." אני אומרת.

"בסדר, יצא לי 7 בסך הכל, אז יש לי שמירה אחת."

"טוב, שלושת חברי הכת פחות או יותר מתנגשים ברובי. ארבעתם נופלים ביחד לקרקע. חברי הכת מנופפים בסכינים בטירוף."

"לא הם לא!" אומר בן, "אני מנצל את השמירה שלי כדי להסיט את ההתקפה אליי!"

"אז אוזקאצ'י מזנק ברגע האחרון ודוחף את רובי הצידה. אנשי הכת מתנגחים בו, וגורמים 5 נזק. סרינוק, אוזקאצ'י חוטף כרגע משלושה אנשי כת מוטרפים. רובי הרדים את ראש הכת והתנין מתחיל לנוע בחוסר נחת. קיכלי נעלם. מה את עושה?"

סרינוק והזאב

"דבר ראשון, אני רוצה לצלוף באחד מהקשתים. בזמן שאני עושה את זה אני גם מסמנת לקאנטו (הזאב המלווה שלי) והוא רץ אל בין הצללים. הוא מאומן בציד ומעקב, אז הוא יחפש את קיכלי ויבדוק שהוא בסדר."

אני מציצה במהלך הפקודה של הסייר, כדי לוודא שאני יודעת מה ההשפעה של קאנטו בעניין, לפני שאני עונה: "לבדו, קאנטו בוודאי ימצא את קיכלי, אבל זה ייקח זמן. אם תלכו שניכם לחפש את קיכלי, הוא ייתן לך תוסף לגלגול מהלך בחינה כדי למצוא את קיכלי, אבל אני מבינה שאת קודם כל מבצעת קליעה למטרה?"

"מה, הקשתים מופתעים? חשבתי שאני פשוט צולפת בהם." אומרת נועה.

עכשיו אני צריכה לקבוע איזה מהלך יתאים יותר. "לא, הקשתים ממוקדים לגמרי ברובי המכשף. הם התכוונו לירות בו. יש לך את יתרון ההפתעה במקרה הזה."

"נהדר! אני רוצה לפגוע בידיים של הקשת הקרוב ביותר. אני רוצה שהוא יפיל את הקשת שלו. גלגול +זריזות… זה 10! הוא מפיל את הקשת וסופג 4 נזק!"

אני מסתכלת בנתונים של איש הכת. יש לו רק 3 נק"פ ו-1 שריון. "זה מספיק כדי להרוג אותו, ובגלל שפגעת לו ביד, הוא לא מספיק לשחרר את החץ הדרוך לפני שהוא מת. הקשת השני, לעומת זאת, יורה ברובי וגורם לו 2 נזק. רובי, אוזקאצ'י דחף אותך הלאה מאנשי הכת המסתערים ואתה חושב שאתה בטוח, אבל פתאום ננעץ לך חץ ברגל. מה אתה עושה לגבי זה? בעצם אל תענה מיד. חשוב על זה רגע. אני רוצה לראות מה קיכלי עושה בינתיים."

העניינים מסתבכים

לאיציק היה זמן לחשוב. "ההתנשפות הזו ששמעתי, אני יכול לנסות לגלות מה המקור שלה? האם זו התנשפות של יצור אנושי, או של מפלצת גדולה?"

"אני מבינה שאתה מנסה להיעזר בחושים שלך כדי לקבל מידע מהסביבה?" אני מקווה שאיציק ייזכר שיש מהלך כזה בעצמו, במקום שאגיד לו מה המהלך.

"אה, בעצם יש מהלך לזה! אז אני מבצע בחינה, בזמן שאני מנסה לשמור על שקט מוחלט ולמצוא איזה רמז מול מה אני עומד. עם החוכמה שלי יצא בגלגול 7. אז עם מה יש לי עסק?"

אני מסתכלת במפה של ההיכל, כדי לוודא שאני נותנת לאיציק את כל המידע. "ובכן, אלו לא אנשי הכת. הם מתגנבים קרוב יותר לאור. הם חולפים לא רחוק ממך, בדרך להפתיע את החברים שלך מהעורף, אבל לא מבחינים בך. ההתנשפות ששמעת מגיעה מהחוטם של תנין ענקי, שמציץ מעבר לעמוד אבן נפול. כנראה שלתנין הלבקן יש משפחה, וכל אחד מהם גדול כמו סוס. אם תשחרר את הרגל בכוח ותזיז אבנים, התנין הזה בוודאי ישמע אותך. מה אתה עושה בנידון?"

איציק מהרהר. "אני יכול לנסות לצאת מכאן ולהתגרות בגורל כשאני נזהר לא להרעיש… אבל יש לי רעיון יותר טוב. אני תולש פיסה מהגלימה שלי ומספיג אותה ברעל פקעת זהובה שאני מוציא מהתיק. זה רעל בליעה, אבל אם אצליח לגרום לתנין לאכול את זה לפני שהוא אוכל אותי, הוא יתייחס אליי כאל בן ברית ואז אוכל להפנות אותו כנגד כת הדמים."

"טוב!" התוכנית של קיכלי מסוכנת, אבל זה כל כך מטורף שזה עשוי להצליח. הגיע הזמן להפנות את הזרקור אל מישהו אחר. "קיכלי מטפטף רעל לתוך פיסת בד. שלושה חברי כת מוטרפים מסמי-קטורת מטפסים על אוזקאצ'י. סרינוק שלחה את הזאב שלה למצוא את קיכלי. אנשי כת נוספים אורבים איפשהו בצללים, אחד עם קשת עומד ליד המזבח, התנין הלבקן מתעורר ורובי בדיוק קיבל חץ בברך. רובי, מה אתה מתכוון לעשות לגבי החץ הזה?"


מפלצות חדשות

איש כת                        כנופיה, נבון, מאורגן
פגיון או קשת חבוטה (ק6 נזק)   3 נק"פ 1 שריון
סמוך או קרוב
יצר: לשרת אדונים אפלים.

  • להקשיב לבכירי הכת ולקיים את מצוותם.
  • לפעול בחשאי.
  • לקחת חלק בטקסים מוזרים.

 

בכיר כת הדמים          מתבודד, נבון, מאורגן
פגיון טקסי (ק8 נזק)            10 נק"פ 0 שריון
סמוך
יצר: לטמא ולהשחית בשם אדונו.

  • להנהיג טקסים ולשאת דרשות.
  • להבטיח תמורות שאין ביכולתו לתת.
  • להסתייע בקסם שהוא לא מבין את השלכותיו.

 

תנינאי                              חבורה, גדול
נשיכה (ק3+8 נזק)          10 נק"פ 2 שריון
סמוך
תכונות מיוחדות: אמפיבי, הסוואה
יצר: לאכול.

  • לתקוף קורבן בהפתעה.
  • לסגת אל תוך המים.
  • לתפוס משהו בעוצמה בלסתותיו.

 

תגובה אחת על ״דוגמת משחק: הקרב באנשי כת הדמים״

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.