תמצית מפלצתית
חדשות ועדכונים

תמצית מפלצתית

שיקוים ומרקחות הם דברים שבשגרה בואנור. מעשבי המרפא הפשוטים ועד שיקויי ריפוי המחזירים  הרפתקנים ממלתעות המוות, אנשי מלאכה המיומנים בכך רוקחים חומרים מופלאים של ממש. אך יש רמה שונה לחלוטין של תרכובות שרק מעטי מעט יודעים להכין ושבודדים בלבד עשו בהם שימוש – תמצית מפלצתית.

לוחמים ותיקים, ציידים מיומנים ומכשפים ערמומיים מכירים ביכולת לזקק את מהותן של המפלצות החיות ברחבי המזרח להכנת שיקוי המעניק למשתמש בו את יכולתן של אותן המפלצות – אך עם מחיר. התמציות הללו רעילות כל כך, עד שמעטים מסוגלים לצרוך אותן ללא פגע. מעבר לכך, גם אלו ששורדים את החוויה, אינם יכולים לעשות שימוש ביותר מתמצית אחת בכל פעם – השפעתן מתבטלת, ורמת הרעילות הגבוהה תגרום אפילו להרפתקן החסון ביותר להקיא את נפשו מיד.

להעשרת מגוון השיקויים הזמינים המשחק שלכם, ראו גם 5 שיקויים בחנותו של רוקח אמן.

תמצית מפלצתית

מהלך מיוחד חדש: בליעת תמצית

כאשר אתה צורך תמצית מפלצתית, גלגל +חוסן. בתוצאה של 10 ומעלה גופך סופג את התמצית כהלכה ואתה זוכה לכל תכולותיה. בתוצאה של 7-9, אתה מתקשה בעיכול התמצית וסובל מחולשה – לכל תמצית תופעות לוואי משלה. בתוצאה של 6 ומטה, אתה סובל מחולשה כמו קודם, ובנוסף מהותה של התמצית ניכרת בך במיוחד – אתה מקבל מאפיין חזותי בולט של המפלצת; מפלצות מאותו הזן חשות בך ונמשכות אליך, וכן אלו שצדים אותן.

אם עכלת כבר תמצית מפלצתית מאז המנוחה האחרונה שלך, אינך יכול לעכל אחת נוספת. עיכול תמצית נוספת מוביל לפליטה מידית של תכולת הקיבה שלך ואובדן התכולות המיוחדות של התמצית הראשונה – תופעות הלוואי נשארות, לעומת זאת, עד המנוחה הבאה.

לכל התמציות יש את התגים בליעה, 1 שימוש, 0 משקל.

תמצית הסמוג

עם בליעת תמצית הסמוג, אתה זוכה בעורו הקשיח ובסגולות ההתחדשות של היצור. עורך מקבל גוון אפור ומגדל צבירים של עור יבש. כל עוד השפעת התמצית נמשכת, יש לך 3 שריון. אי אפשר לעבור את השריון שמעניקה תמצית הסמוג עם התקפות חודרות שריון (אבל מתעלם משריון עובד רגיל) – מלבד באמצעות  אש, שמתעלמת מההשפעה לחלוטין.
תופעות לוואי: אתה מרגיש כאילו כל השרירים שלך תפוסים, כמעט מאובנים, וסובל מקרטוע (1- זריזות).

תמצית הרחרחן

עם בליעת תמצית הרחרחן, אתה זוכה ביכולות ההרעלה המופלאות שלו. הרוק שבפיך וקצוות ציפורניך מתמלאים ברעל קטלני, שאינו מסוכן עבורך. הרעל משפיע כמו דמעות נחשים – אם אתה הולך מכות בידיים חשופות ופוגע, אתה יכול להרעיל את המטרה. כמובן שגם נשיכה תהיה יעילה באותה המידה. הרעל מתפוגג במהירות במגע עם האוויר, ולכן לא ניתן לאסוף מנות ממנו – הוא יעיל רק כשאתה משתמש בו ישירות מגופך.
תופעות לוואי: הרעל חודר למחזור הדם שלך וגורם לבחילה (1- חוסן).

תמצית הפנתר הקוצני

עם בליעתה של תמצית הפנתר הקוצני, אתה זוכה בחושים החדים של התפלץ. שיערות הראש והגוף שלך סומרות ומאבדות חלק מהגמישות שלהן, אך לא מספיק כדי לשמש כנשק כמו הקוצים של פנתר קוצני. חוש הריח וחוש השמיעה שלך מתחדדים, וראיית החושך שלך מתעצמת בעשרות מונים. אתה מסוגל לראות בחשכה מוחלטת, לשמוע את משק כנפיו של זבוב ממרחק של מאה מטרים ולקלוט את ריח הגוף של אדם במקום שבו נגעה כף ידו גם לפני שעה ארוכה.
תופעות לוואי: החושים שלך רגישים – לטוב ולרע. ריח חזק, אור חזק או מקור רעש חזק מנטלים את היכולת שלך להשתמש באחד מהחושים המופלאים של הפנתר הקוצני. בנוסף, הם עושים אותך מטושטש (1- חוכמה) כל עוד אתה חשוף לאחד מהם, וגם למספר דקות לאחר מכן.

תמצית הקוקאטריס

עם בליעת תמצית הקוקאטריס, גופך משתנה מבפנים וניזון ממהותו של היצור. כל עוד אתה נתון להשפעת התמצית, כל שיקוי או תרכובת אחרת שאתה בולע אפקטיבית יותר עבורך ודרוש פחות ממנה להשגת התוצאה הרצויה. לאורך זמן השפעת תמצית הקוקאטריס, כל ציוד עם מספר שימושים שדורש שתייה (כמו נוגד רעלים, שיקוי ריפוי או רעל בליעה אם אתה משתמש בו על עצמך) יש שני שימושים יותר כשאתה שותה מהם.
תופעות לוואי: ההתמרה של תמצית הקוקאטריס מתפשטת מבפנים החוצה. משקעי אבן מתחילים לצלק את גופך (-1 כריזמה), כאילו נפגעת ממגעו המאבן של הקוקאטריס.

תמצית שר עכבישים

עם בליעת תמצית שר העכבישים אתה זוכה ביכולת טווית הקורים המרשימה של היצור. עורך מפריש סיבים דביקים וקשיחים יותר מפלדה. למשך השפעת התמצית, אתה יכול להחזיק בחפצים ללא חשש שיפלו מידך ויכול להיתלות מכל משטח ללא סכנת נפילה. כל עוד אינך עוטה שריון ואינך נושא מגן, אתה מקבל 2 שריון.
תופעות לוואי: עורך מפריש שכבה עבה יתר על המידה של קורים, הנדבקים בין איבריך, שמקשים עליך לתפקד וגורמים לתשישות (1- כוח).

תמצית הגועל

עם בליעת תמצית הגועל אתה מתמלא בתאבונו של היצור. אתה מפתח חושים מחודדים, כמעט לא טבעיים, באמצעותם אתה מסוגל לחוש בנוכחות יצורים חיים בעלי דם חם ומסוגל לעקוב אחריהם ממרחק רב. בכל פעם שאתה מתקיף בקרב פנים אל פנים ומקיז דם, אתה מרפא לעצמך נק"פ בערך הנזק אותו גרמת.
תופעות לוואי: תאוות הדם מתגברת ומשתלטת עליך. אתה מבולבל (1- תבונה) ומתקשה לחשוב באופן בהיר. כשאתה מקיז דם, אתה מתמלא ברגשות הפחד והשנאה של קורבנותך.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.