חדשות ועדכונים

האמגוש, מקצוע הרחבה

מקצועות ההרחבה הן מקצועות הפתוחים רק לדמויות בדרגות מתקדמות שמילאו אחר תנאים מסוימים. מקצועות ההרחבה מרחיבים את האפשרויות הזמינות לדמויות, ויכולים להשתלב עם מספר מקצועות אחרים.

לכל מקצוע הרחבה יש מהלך התחלתי, אותו יכולה דמות לבחור לאחר שעברה חוויה מסויימת ורק לאחר שתעלה דרגה. למקצוע ההרחבה יש גם מספר מהלכים נוספים, שאפשר לקחת רק לאחר שלדמות כבר יש את המהלך ההתחלתי. הם מתנהגים כמו מהלכי מקצוע אחרים, עם התנאי הנוסף שלדמות כבר יש את המהלך ההתחלתי של מקצוע ההרחבה.

מקצוע ההרחבה הראשון אותו אנחנו מציגים הוא האמגוש, בן תמותה שיצר קשר עם שדים מאזטלמין וכעת מתעל את כוחם. האמגושים המפורסמים ביותר בואנור הינם חסידי זהנקיר.

למרות שלמכשפים הכי קל למלא את התנאי לפתיחת מקצוע האמגוש (לחש מדרגה 1: תקשור עם רוחות, או טקס מאגי כלשהו), אצלכם בשולחן העלילה יכולה להתפתח כך שכל דמות אחרת תוכל לעשות זאת באותה המידה.
אמגוש

האמגוש

כאשר נשמתך נגעה במהותו של שר שדים מאזטלמין וסגרת עסקה עימו, בפעם הבאה שתעלה דרגה באפשרותך לבחור במהלך הבא במקום מהלך בסיסי או מתקדם של מקצועך:

תיעול אבדון

כתוב קשר אחד בינך לבין שר השדים המתאר את העסקה עליה הסכמתם. כאשר הקשר בא לידי ביטוי במהלך הסיפור, באפשרותך לסמנו כנפתר ולתעל את כוחו של השד.

גלגל +קשר. בתוצאה של 10 ומעלה, שמור 3. בתוצאה של 7-9, שמור 1. כל עוד אתה מתרכז בתיעול כוחות האבדון, אתה יכול להשתמש בשמירה בשביל לעשות אחד מהבאים:

  • יצוריים טבעיים אינם מרגישים בנוכחותך ומתנהגים כאילו אינך נוכח כלל.
  • אתה מכניס ביצור יחיד שנאה יוקדת כלפי מושא לבחירתך. הוא ירדוף את מושא השנאה בזעם רצחני.
  • אתה זוכה בידע שאינו נגיש לאף בן תמותה. שאל שאלה בנוגע למצב הנוכחי, המנחה תענה לך בכנות.
  • אתה ממטיר אש וגפרית על אויביך, אשר גורמים 2ק6 נזק המתעלם משריון למטרה ולסובבים אותה.

בתוצאה של 6 ומטה, הינך נתון לזעמו של שר השדים. המנחה תתאר את התוצאה.

בפעם הבאה בה אתה בוחר קשרים, אתה יכול לבחור קשר חדש עם דמות או עם שר השדים, כרצונך.

אם ברשותך המהלך תיעול אבדון, המהלכים הבאים הם מהלכי מקצוע עבורך. אתה רשאי לבחור מהם בעת עליית דרגה.

משרת מהתופת

אתה קורא למהות מתוך מישור השדים ומעצב אותה לכדי ישות המשרתת אותך. תאר כיצד היא נראית. התייחס למשרת כמו לשכיר ובחר באחת מהמיומנויות הבאות עבורו: אשף 3, מורה דרך 3 או שומר ראש 3. למשרת אין נתוני נאמנות או שכר. אם הוא מושמד באפשרותך לזמנו שוב לאחר מספר ימים.

עסקה עם השטן

כאשר אתה שואב ממהותם של השדים לתוכך במהלך משא ומתן, אתה מפיץ הילה של פחד, הרס וחשכה ומשתמש בה כמינוף כנגד יריבך. קבל +1.

בור ללא תחתית

אתה פותח חריץ ומאפשר למהות האבדון לחדור אל העולם הגשמי. מטילי לחשים יכולים לעשות במהות זו שימוש במקום בקסם הטבעי של העולם, אפילו במקומות בהם הקסם חדל מלהתקיים. כאשר הם משתמשים בהטלת לחשים בצורה זו, הלחש מצליח תמיד, אך בתוצאה של 9 ומטה ההשפעה מקבלת תפנית שטנית והרסנית יותר מהמצופה וחלק מהמהות של אזטלמין חודרת לעולם הגשמי. המטרה מתמלאת אימה או זעם רצחני, המקום הופך גועש, מלא אש ועשן, או דבר דומה.

עד הסוף המר

בעודך על ערש דווי ניצבות בפניך שתי אפשרויות: לוותר על הכוח שניתן לך מהאבדון ולברך את המוות בזרועות פתוחות, או לאחוז בשלשלאות אזטלמין ולסבול מחולשה קבועה בעוד שר השדים מנפיש את גופך בן התמותה חזרה לחיים. חזרה לחיים בדרך זו משאירה על גופך סימנים ברורים – תאר אותם.

 

3 תגובות על ״האמגוש, מקצוע הרחבה״

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.