חדשות ועדכונים

אז מה קורה לאחרונה בואנור?

מה שלומכן גיבורות וגיבורים? עבר זמן מה מאז העדכון האחרון מואנור ודברים רבים קרו בזמן הזה. אני רוצה לפרט על חלק מהם ולדבר על תוכניות לעתיד הקרוב.

ראשית, אגע בשאלה שעלתה פעמים רבות לאחרונה: האם יהיה דוכן של ואנור בכנס?

ובכן, העניין הוא כזה: ואנור מורכב מכל מיני גורמים שקשורים להפקתו ולמרות שלכם נראה כאילו הכל שייך ליחידה אחת, זה לא כך. אנחנו בסה"כ כמה אנשים פרטיים שעושים את מה שאנחנו עושים תוך כדי שאר הדברים שקורים בחיינו. אני (אביב) עושה את רוב הכתיבה, מטפל באתר האינטרנט, פייסבוק, הקהילת בגוגל פלוס, מכירה של הספרים הדיגיטלים וכדומה- בקיצור, כל מה שאפשר לעשות ליד מחשב.

הספרים המודפסים של ואנור מופקים ע"י הפונדק הוצאה לאור. למעשה בתחילת העבודה לא הייתה לי כוונה להוציא ספרים מודפסים כי לא רציתי לקחת על עצמי את המעמסה. אבל בזכות דניאל מהפונדק יכולנו להוציא ספרים מודפסים ולעשות שימוש במערכת ההפצה שהוא שקד עליה בעשור האחרון עבור ספרי איי הסערה. לכן, אין "דוכן של ואנור" בשום מקום – יש דוכן של הפונדק. ואנור הוא אחד הספרים שמופצים ע"י הפונדק וחולק את הדוכן בכנסים עם כל האחרים.מה חדש בואנור?

אז חפשו את דוכן הפונדק בכנס האהוב עליכם. לא מצאתם, לא נורא! אפשר להיכנס לאתר הפונדק ולהזמין את הספר ישירות אליכם הביתה, או לחפש ברשימת החנויות בהן הספר מופץ.

אם מצאתם את ואנור בחנות, צלמו אותו! אני נהנה לגלות את הספר שלי מתגלגל לכל מיני מקומות.

על מה אנחנו עובדים?

אז עוד שאלה נפוצה שעולה היא מה לוחות הזמנים המתוכננים להרחבות. לצערי, התשובה היא שאני לא יכול לתת לו"ז. להוציא את ואנור במועד קשיח הייתה אחת המשימות הקשות ביותר שעמדתי בהן וכרגע שבאמת אין לי שום רצון לקחת על עצמי עוד יעדים שכאלו. אנחנו עובדים על כמה דברים שיגיעו בעתיד הקרוב אבל אי אפשר כרגע להגיד מתי זה יקרה בוודאות.

מהדורה דיגיטלית: התחלתי לעבוד עליה בשבוע שעבר. מבחינת העימוד היא כמעט גמורה, יש כמה קטעים שצריך להעביר ממקום למקום. היא תגיע עם איורים ומפה צבעוניים וכמובן תיקוני שגיאות – לשם כך הזמנתי את כולכם לאתר טעויות שנפלו בספר ולשלוח אלי.

כל מי שרכש את המהדורה הדיגיטלית הנוכחית (שהיא בעצם אותה הגרסה כמו הספר המודפס) יקבל עדכון עם המהדורה החדשה. אחרי שנסיים עם המהדורה הדיגיטלית ב-PDF אני אעבוד עם הוצאת מנדלי להוציא גרסה אלקטרונית של הספר. היא כנראה תתומחר במחיר מעט נמוך יותר היות שלא תכיל איורים וגרפיקה כלל. היתרון הגדול של שיתוף הפעולה עם מנדלי הוא שימוש במערכת ההפצה שלהם- הספר יימכר הן באתר הוצאת מנדלי והן בקורא האלקטרוני "עברית".

שליטים ונבלים: הרחבת הרשת שהובטחה ביעד הבונוס השני של המערכת לעצמאות ואנור ותכיל מידע על מיני דב"שים מעניינים בואנור. התחלתי לעבוד עליה, ברמת רשימת הדב"שים שאני רוצה שיכנסו ואיך להציג אותם (ככל הנראה אעשה שימוש נרחב בפורמט של הספר Masks – 1000 Memorable NPCs). מלבד נתוני דב"שים לשימוש במשחק לחלק מהם יהיו נתוני מפלצות- למשל, עוד שלוש מהדרקונים של ואנור- ולפחות לאחד מהם גם יהיה חפץ קסום חדש.

הרפתקה חדשה: זה באמת רק בשלבים הראשונים אבל חגי עובד על עיבוד אחת ההרפתקאות הותיקות ביותר של ואנור לגרסה חדשה שתופץ באתר. חגי התחיל לאחרונה ללמוד ולכן זמנו אינו פנוי כבעבר (ושיהיה בהצלחה) ולכן מכל הדברים שאנחנו עובדים עליהם זה הטנטטיבי ביותר. אבל היא תצא מתישהו, ההרפתקה הזאת.

עדכונים מהקהילה

כנס כרמיקון 7 מתקיים עוד יומיים (28/11)! בכנס יורץ גם משחק של ואנור בשם "המשלחת" בהנחיית אופיר אלבאום. זה המשחק העצמאי הראשון של ואנור אי פעם, ואני מאד מתרגש מכך. בנוסף, ימכרו בכנס קוביות העמותה למשחקי תפקידים. אלו קוביות ק6 מעוצבות עם סמל העמותה. היות ו-ק6 הן הקוביות העיקריות במשחקי ואנור, מומלץ להצטייד. הקוביות נמכרות במחיר השקה מיוחד בכנס.

בפורטל הפונדק עלתה סקירה לספר מעת tales quit wind. מאד נהנתי לקרוא אותו במיוחד כי הוא מתאר חלקים מסוימים מהעולם טוב יותר לדעתי ממה שכתוב בספר עצמו (למשל "האלפים שנולדים בגלמי עלים"). השורה התחתונה שלו מתאימה עבורי בדיוק למה שהספר היה אמור להיות ואני שמח מאד שהצלחנו להעביר את הרעיונות שלנו בצורה טובה. אפשר גם לדון על הסקירה בפורום.

אותו בחור העלה לפורום הפונדק עוד טרם הסקירה ארגון חדש לעולם בשם כת המילים הלוחשות. זאת מעין קונספירציה סטייל האילומנטי של בני האנוש להשיג חיי נצח ולהפיל את הממלכה האלפית בסליסטל. מלבד תיאור הארגון (כולל ציטוט בתחילתו, הדבר הכי אהוב עלי בספר) ישנם גם מספר מהלכי מנחה עבור הארגון (איך לא חשבנו על זה בעצמנו?), שלושה דב"שים חדשים וחזית מערכה שלמה החוקרת את מסתורי מעטה התועבה ועלולה להביא לנפילת של סליסטל אל התוהו שבין העולמות!

קצת בקהילה המורחבת של עולם המבוך, דויד סילברמן פרסם רשומה בבלוג המציגה חפצי קסם חדשים לשימוש בעולם המבוך. מלבד חפצים שעומדים בפני עצמם מציג סילברן גם מספר ערכות חפצים הפועלות יחד.

זהו, סיימתי. אם שכחתי משהו, מוזמנים לכתוב (בתגובות, בקהילה, למייל. מה שבא לכם).

ברכת הלהבה הקדושה על ראשכם,

אביב.

 

4 תגובות על ״אז מה קורה לאחרונה בואנור?״

    1. אז מדובר במשחק קלפים ולא משחק קופסה.
      בכל מקרה, זהו קונספט. משחק שאולי יכנס לתהליך פיתוח ארוך ויתכן שלא יגע לידי מימוש.
      אני לא רואה לנכון להכניס אותו לפעילויות שמפורטות ברשומה הזאת.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.