חדשות ועדכונים

עולמות בסכנה: הנוטרים החדשים, גליון 1

הילה גרגורי ממשיכה בתיעוד משחק גיבורי-העל שלנו, הנערך בצאט, בשיטה "עולמות בסכנה".

בוקר חורף קריר עולה על מטרופולין תל אביב ובקומה השניה של בית הקפה "קפה-קפה-קפה" במתחם המגה סינמטק נענו הגיבורים להזמנתה של דוקטור אילת להיפגש בפעם הראשונה באופן רשמי.

ראשון הגיע למקום בדיוק בזמן ההר, הלוא הוא מ"מ מיכאל הררי שתמיד עומד בזמנים, מעט אחריו נדחף בין היושבים עם כיסא הגלגלים שלו דוקטור יונתן יאנסן, התרחשות שמשכה את תשומת ליבה של שוג'ומי קאי שכבר הסתובבה בבית הקפה בחיפוש אחר האחרים.

באיחור קל טום טומרקין צעדה לעבר הקפה בשביל להצטרף אליהם, אך הבחינה בשולי הדרך באופנוע המתקרב במהירות לעבר שולי הכביש, כאילו כוח בלתי נראה דוחף אותו האופנוע עף אל האוויר מעבר לגדל הבטיחות, השיחים הנמוכים ופחי הזבל ואיים לפגוע בחפים מפשע היושבים במתחם הבילוי, מיד הצוות יצא לפעולה בפעם הראשונה!

בזריזות טום בת רשף עלתה אל האוויר ועפה במהירות אל האופנוע, פוגעת בו בעוצמה בכתפה השמאלית ומסיטה את מסלולו, אך גם המסלול החדש איים לפגוע בזוג סטודנטים היושבים ללמוד תחת עץ.

מלאת חן שוג'מי הצל קפצה מן הקומה השניה ונחתה תוך גלגול בין ההמון, מזהירה אנשים מהסכנה המתקרבת.

לצידה קפץ מטה ההר, פוגע בכוח בקרקע ומתעלם לחלוטין מעוצמת הפגיעה כשהוא ממהר לעמוד בין האופנוע המתקרב לבין האזרחים, חוסם בגופו את הפגיעה ותופס את האופנוע בידיו החשופות.

בינתיים, במרפסת, דוקטור יאנסן ראה סכנה נוספת והבין שהאופנוע הנזרק הוא רק הסחת דעת, הסכנה האמיתית עוד מתקרבת, שישה רעולי פנים חמושים בלהביורים מתקרבים אל הרחבה. הוא מיהר לפתוח את התא הסודי בכיסא הגלגלים שלו ומשם יצא שריון הכוח והפך אותו לכובד, הגיבור השולט בכוח הכבידה.

לא היה לו זמן להזהיר את האחרים לפני שהמקום כולו התפוצץ בלהבות, בניינים נשרפים ואנשים צורחים, זכוכיות מתנפצות בחום הפתאומי, וכאילו שזה לא גרוע מספיק – אוטובוס שלם של אגד עלה פתאום לאוויר לעבר גיבורינו!

הצל חמקה בקלילות ובמהירות הצידה בעוד כובד משתמש בכוחות האנטי-משיכה בשביל להוציא את בת רשף ממסלול הסכנה, ההר נותר לבדו מול אוטובוס מלא באזרחים המאיים למעוך אותו ולהביא לסופו ולסופם של הנוסעים.

בלי פחד הוא פיסק את רגליו, הרים את ידיים והתכונן לפגיעה, מאז התאונה בעזה הוא תהה אם הוא יכול לעצור טנק, את זה הוא עדיין לא יודע, אבל את האוטובוס הוא עצר במעופו וספג לתוכו את האנרגיה הקינטית של הפגיעה, האוטובוס נפל מטה כשהנוסעים חבולים ומוכים, אבל בחיים. ההר עצמו עף מכוח המכה אחורה ושבר את הקיר החיצוני של הסינמטק, מוצא עצמו באמצע הקרנה של הסרט הצרפתי המצליח "פנס בתוך החושך".

הצל הרימה את אחד הכיסאות הפנויים וזרקה אותו בדיוק ומיומנות לעבר אחד מנושאי הלהביורים שנפל לאחור, לוקח את אחד משותפיו איתו, האש עלתה וגדלה ואיימה על חייהם של עשרות הנוכחים, אך בת רשף תמרנה אותה לטובתם של גיבורינו וכנגד האויב.

כך הקרב המשיך כשהלהבות עולות סביב עד שכובד אימץ את חליפתו עד קצה יכולתה ופתח שני ברזי כיבוי סמוכים למתחם שהציפו את המקום כולו במים מבורכים וכיבו את הלהבות והעלו ערפל אדים שכיסה את השטח. מתוך הערפל עף בכוח פתאומי האופנוע לעבר כובד, פוגע בו במרכז החליפה שאיבדה את כוחה, עברה למאגרי חירום ומשמשת עכשיו רק כשלד חיצוני המאפשר לדוקטור יונתן המשותק לנוע באופן חופשי.

בינתיים בקפה-קפה-קפה הלהבות כבו אבל הסכנה לא עברה, המבנה לא יציב ועלול להתמוטט בכל רגע, ההר נכנס פנימה בשביל לעזור לפנות את הקומה השניה, הוא מגלה שדוקטור אילת לא נמצאת שם! אבל ההר שם את האזרחים בעדיפות ראשונה, הנוכחים מסרבים להתפנות וטוענים שלזוז זה מסוכן יותר ויש לחכות למכבי האש. ההר מתווכח ומצליח לבסוף, תוך סיכון מעמדו האישי כאיש צבא, לשכנע אותם לרדת אל הבטחון.

מבין הערפילים הצל הבחינה במקור הסכנה, אישה זרה נוספת הלבושה כמו נושאי הלהביורים, היא הנבלת המעבירה הודעות במערכת רדיו לאחרים והיא צועדת במהירות מאיימת לעבר כובד ובת רשף.

כובד גם הוא ראה את האישה והזהיר את בת רשף, אך זו כבת עשרה שהיא הסתערה לעבר הסכנה במקום להיזהר. רק כשהיא התקרבה טום זיהתה את הסכנה הזאת. הנבלת המרושעת היא לא אחרת מ"רוגטקה" אותה היא מכירה ממפגשי הנוטרים, קבוצת סופר הגיבורים שהקימה את המדינה, אותה הקבוצה שאביה של בת רשף היה חבר בה עצמו. רוגטקה המזוהה ביום יום כשחר, ידועה בכך שהיא מסוגלת להחדיר אנרגיה קינטית פתאומית ומאסיבית בכל דבר שהיא חובטת בו. קל לזהותה מכיוון שאין אפילו שיערה אחת על גופה.

לפני שהיא מספיקה לעצור ולחשוב על הגילוי החדש הזה בת רשף פוגעת ברוגטקה בכל כוחה ומעיפה אותה אל הקרקע בקול חבטה, בעוד הגיבורה ממשיכה לעוף הלאה ומסתובבת בשביל להכות שוב ולפני שהאויבת מספיקה לקום, פוגעת בה הצל באגרופיה.

"תחזרי לתחנה המרכזית!" הנבלה מסננת לעבר שוג'ומי כשהיא מתחמקת ממכותיה ושולחת לעברה ספסל, ממנו הצל מתחמקת באלגנטיות.

כובד, שמצא את עצמו חסר כוחות, מרים את הלהביור שנפל מאחד האויבים ומכוונו לעבר רוגטקה, כשמהשמיים בת רשף עוזרת לו כוונת את הלהבות כך שלא יפגעו בצל, זה עובד ורוגטקה עולה באש.

אך ברגע האחרון, כשארבעת גיבורנו סוגרים עליה, היא צועקת לעברם "הרסתם הכל!" ומכה בעוצמה בקרקע, מה שמעיף אותה אל השמיים. היא רצה על גגות תל אביב ומתחמקת כשהגיבורים נשארים לעזור לכוחות הבטחון לסדר את הבלגן.

מאוחר יותר בחזרה בבסיס בהאנגר הנטוש בשדה דב, כובד מצליח לתקן את חליפת האנטי-כבידה שלו בעזרתה של בת רשף שמציגה אותו לכמה מגיבורי העבר, אך במהלך אחת הנסיעות מביתו לבסיס הדברים משתבשים!

בת רשף עצמה מנסה לגלות מידע נוסף על רוגטקה, היא שואלת את מכריה ואף לוקחת יוזמה ומתגנבת אל מקום מגוריה הישן של שחר "רוגטקה", אך ללא הצלחה. במקום למצוא צרות הצרות מצאו אותה.

שוג'ומי קאיי בורחת ישר חזרה לדוג'ו שלה אחרי הבלגן בסינמטק. בחדשות של שמונה, ראש תחנת תל אביב מודה להר, כובד, רשף והצל על עזרתם בניטרול הסכנה והגנה על החפים מפשע. לקאיי, שעד עכשיו לא קיבלה שום יחס מהמשטרה, זה רק מועיל.

מה יקרה לגיבורינו בהמשך? לאן נעלמה דוקטור איילת? ומי שלח את רוגטקה? כל זאת ועוד נגלה בגליונות הבאים של עולמות בסכנה: הנוטרים החדשים!

שיר הנושא לגליון זה:

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.