חדשות ועדכונים

מה קורה עם ואנור ב־2018

קצת הזנחתי את האתר לאחרונה, אז הגיע הזמן לפרסם עדכון. האתר עצמו עבר חידוש לפני קצת פחות משנה כשהחלטתי שהפונקציה שהוא ממלא השתנתה – בעבר, החלק הבולט באתר היו המשחקים המוקלטים שהדגימו את המשחק. היות שאנחנו כבר לא מפיקים משחקים כאלה (המערכה העיקרית שלי היא בצ'אט טקסטואלי) האתר היום מדגיש דברים אחרים: את חוקי המשחק וההרחבות הזמינות להורדה, ואת רכישת הספרים הישירה מ־Drivethru שמתאפשרת היום הודות להוצאה לאור של המהדורה המחודשת. עדכונים שוטפים על הפעילות שלנו וכן דברים מעניינים אחרים שרלוונטים לחובבי ואנור אפשר למצוא דרך עמוד הפייסבוק.

שיתוף פעולה עם הוצאת גיבורים

הוצאת גיבורים היא הזרוע של העמותה למשחקי תפקידים בישראל שעוסקת בהוצאה לאור. הם מפעילים חנות מקוונת, דוכני מכירה בכנסי התחביב ובאירועים אחרים ברחבי הארץ. בקרוב תעלה לחנות גיבורים הגרסה הדיגיטלית של ואנור ותוכלו לרכוש אותה דרכם, אם עדין אין לכם עותק דיגיטלי. בנוסף, אנחנו עובדים עם הוצאת גיבורים על הדפסה של המהדורה המחודשת למכירה בדוכנים שלהם ומשלוח מקומי בישראל, כאלטרנטיבה להדפסה לפי דרישה הזמינה כרגע בחנות Drivethru.

פלאים: גיבורי המחר

מזה כחצי שנה עובדים חגי גומפרט ואנכי על תרגום וכתיבת משחק חדש שיצא תחת המטריה של ואנור – פלאים. המשחק מבוסס על Masks: A New Generation בו משחקים קבוצה של גיבורי־על בני נוער ויתרחש בעולם המערכה של אדירים. כמו ואנור, גם פלאים יכיל תוכן מתורגם לצד חלקים מקוריים. במסגרת התכנית שורפים משחקים הקלטנו בפברואר פרק הדגמה ליצירת דמויות במשחק החדש, שנותן טעימה לסגנון ולעולם המערכת. הדגמה נוספת נערכה בכנס ביגור 2018 (והקלטה שלה מתוכננת להתפרסם בעתיד) – גם דברנו עליה בתכנית הגמדים חופרים שהוקלטה בכנס.

אנחנו בערך 70% מסיום הכתיבה של הספר. לאחר סיום הכתיבה, העריכה והשכתובים, ניצור עימוד ראשוני של הספר שיתן לנו מושג על סדר גודל אורך הספר להדפסה והאיורים שצריך להזמין עבורו – על בסיס הנתונים האלה, נוכל לבנות תקציב ולפתוח מימון המונים להפקת הספר. אני מעריך שהתהליך ייקח כשלושה חודשים, אבל כתמיד – על תתפסו אותי במילה.

תכניות אחרות

דברים אחרים שאני רוצה להפסיק השנה ואולי יקרו: עימוד מחדש של ההרפתקאות אוצרות הקיסרות האבודים והכת הטמאה; השלמת הכתיבה של שליטות ונבלים; עריכה והוצאה של המקצועות הנוספים שתרגמנו מאז יציאת הספר; ולבסוף, כתיבת ספר מערכה של "ליל הנצח", באנגלית.

מאז שיצא ואנור לאור, הפכתי טוב יותר בתכנון הזמן שלי וניהול פרויקטים. עדין יש דברים שאני מזניח, אבל פחות. כל פעם שאני פוגש אתכם בכנסים, או שומע מילה טובה ברשת, אני מתמלא אנרגיה יצירתית וחשק מחודש להמשיך בעבודה. אז תודה רבה לכולם, חובבי ואנור!

אביב אייסל.

אגב, אם לא הכרתם: יש לואנור עמוד ויקיפדיה 🙂