חדשות ועדכונים

שנה יוצאת שנה נכנסת, שנת הפעילות השלישית של ואנור בפתח

בוקר נפלא מנחות ושחקנים יקרים.

רציתי לחלוק עמכם כמה עדכונים מהתקופה האחרונה ואת התוכניות ל-2015, היא שנת הפעילות השלישית של ואנור.

למי שלא עוקב אחר עמוד הפייסבוק שלנו, השבוע נפתח בהגעתן של חולצות ואנור לרוכשים. למרות שבסופו של דבר מחיר החולצות היה גבוה ממה שצפינו, הן יצאו נהדר, ואני שמח על כך. ביום חמישי אני מגיע לכנס GameIS 2014, ואסתובב בחולצת הואנור שלי כל היום.

הדבר המדהים האחר שקרה ממש אתמול הוא שהגיע בדואר עותק השמש של המהדורה המעודכנת של ואנור, שהודפס בשיטת Print on Demand דרך אתר Drivethru RPG. עותק זה מכיל את התוכן של המהדורה הדיגיטלית המעודכנת, בצבע מלא, עם כריכה משופצת ובפורמט A5 במקום A4.

לצערי עותק האבטיפוס הגיע עם פגמים שנצטרך לתקן לפני שנוכל להציע לרכישה את המהדורה לכלל הציבור. הפגמים נובעים מהכנה לא נכונה לדפוס באמצעות תוכנת Word, כך שהתיקון יכלול עימוד מחדש של כל הספר. מה שאומר שלפני אמצע 2015 זה לא יקרה. אני במגעים עם גרפיקאי מקצועי שיטפל בעימוד של הספר ושל מוצרי ואנור נוספים.

במהלך הכנת הספר לדפוס, נתקלנו בקושי בעובדה מול DTRPG- הייתי צריך להסביר להם שהספר מודפס מימין לשמאל! זה המוצר הראשון שהם הדפיסו אי-פעם בשפה שאינה נקראת משמאל לימין. לאחר תכתובת קצרה בדוא"ל, הבעיה נפתרה והספר אכן הודפס כהלכה. הכריכה, אגב, ממש מדהימה.

אירועים

באמצע החודש, בחופשת חג החנוכה, נערכים מספר אירועי משחקי תפקידים ברחבי הארץ (הפעם הביטוי הזה אפילו נכון):

  • ב-18 לדצמבר יערך משתנה הגמדים 2, אירוע המשחקים של הפודקאסט על כתפי גמדים, במתחם רומ"ח בכפר סבא. ההרשמה נפתחה ממש אתמול.
  • ב-21 לדצמבר יערך כנס היפוגריף: אל האופק בירושלים, כנס המתמקד המשחקי הכירות עם שיטות שונות ומגוונות. חגי אלקיים מריץ בכנס משחק בשיטת מנוע האפוקליפסה, השיטה המקורית עליה מתבססים עולם המבוך וואנור.
  • במקביל יערך זה השנה השמינית כנס כרמיקון בכרמיאל, בימים 21-22 בדצמבר. ההרשמה להנחיית אירועים עדיין פתוחה. מי שמעוניין להריץ משחקי ואנור וצריך תמיכה (לוגיסטית או נפשית) מוזמן לפנות אלי.

מלחמת הכוכבים

זה לא קשור ישירות לואנור אבל לפני כמה שבועות ישבתי לכתוב המרה של עולם המבוך ליקום של מלחמת הכוכבים, בעקבות בילוי ממושך במשחק Star Wars: the Old Republic. השתמשתי בספר ההרחבה החדש והמצוין Class Warfare שלוקח את כל המקצועות שיצאו עד כה לעולם המבוך, מפרק אותם לגורמים ונותן שיטה לכתיבת מקצועות חדשים.

תוכלו להוריד את הגרסה האנגלית (המפותחת יותר) בקישור הזה, ואת הגרסה העברית (שמכילה רק שני מקצועות, בינתיים) בקישור הזה.

הלאה 2015

בואו נראה מה עומד על הפרק לשנת הפעילות הבאה:

שליטות ונבלים. העבודה מתקדמת בקצב מהיר יותר מבעבר. כל שבוע כמעט נכתבים דב"שים חדשים. רציתי לסיים את הכתיבה העקרונית עד סוף דצמבר, אך אינני בטוח שזה יקרה. בכל מקרה, זאת ההרחבה הבאה שתצא ואני לא מתכוון לעבוד על אף אחת אחרת עד שהעבודה עליה תסתיים, כיוון שהבטחנו אותה כבר במערכת המימון של ואנור.

מהדורה מודפסת של הרחבות הרשת. זה רעיון בו אני משתעשע לאחרונה לאחר גילוי הפלא שהוא POD. חשבתי לקחת את אוצרות הקיסרות האבודים, הכת הטמאה ושליטות ונבלים, כולן הרחבות רשת חינמיות, ולהציע לרכישה עותקים מודפסים דרך Drivethru. יתכן שזה יהיה הניסוי הבא שנעשה ב-POD כדי לוודא שאנחנו מצליחים לבצע את התהליך כמו שצריך.

הבריחה מכוכב המבוך. חגי גומפרט הריץ בכנס אייקון 2014 משחק בכוכב המבוך שהוכתר כהצלחה. הוא השתמש בתוכן שתרגמתי עד כה, בנוסף למקצוע חדש שתרגם בעצמו ויכנס בעתיד גם הוא להרחבה. ככל הנראה זאת תהיה ההרחבה הבאה שנעבוד עליה אחרי שליטות ונבלים, כיוון שכבר כתוב עבורה הרבה תוכן. הבריחה מכוכב המבוך תהיה כבר הרחבה מלאה, בתשלום (כנראה 20 ₪ לעותק דיגיטלי). היא גם תקבל טיפול POD ונציע עותקים מודפסים (במידה ונצליח לפתור את הבעיות של הפורמט.)

שירת כתר הכפור/ עולם קודר. אני לא בטוח שנספיק לעבוד על ההרחבה הזאת ב-2015. כרגע תורגמו 2 מקצועות בלבד, אך יש נכונות מצד השותפים שעובדים איתי עליה להמשיך בתרגום. מלבד התוכן המתורגם מעולם קודר, אני צריך כמובן גם לכתוב את כל תוכן של עולם המערכה (היבשת הצפונית) עבור הספר ולאחר מכן את הרפתקת "שירת כתר הכפור" עצמה. לא מעט עבודה.

עולמות בסכנה. אז… היינו אמורים להתחיל לתרגם את המשחק Worlds in Peril. זהו משחק גיבורי-על המבוסס על מנוע האפוקליפסה ועולם המבוך, שמומן בקיקסטרטר לפני חצי שנה. אבל כקבלתי את עותק ה-PDF המוקדם לתומכים בתחילת נובמבר, גליתי שהם משחררים את הטקסט תחת רישיון לא-מסחרי. בינתיים לא הצלחתי לקבל תשובה מהם אם יסכימו לאשר תרגום מסחרי של המשחק, וגם בכנות די ירד לי החשק מהעניין. בכל מקרה, גם אם יהיה אישור, אני לא מעוניין להתחיל לעבוד על עולמות בסכנה לפני שההרחבות האחרות שהבטחנו יצאו.

זהו!

אם זה נראה כמו הרבה עבודה, זאת אכן הרבה עבודה. בהתבסס על שנת הפעילות האחרונה, אני מצפה שנעמוד בזה בגאון. באופן כללי, אני מאד מרוצה מהפעילות שעשינו בשנת 2014, מההרחבות שהוצאנו, מהכנסים בהם שחקנו, מהפרויקטים האחרים בהם תמכנו (כמו העותקים שניתנו כתמורות במימון של על כתפי גמדים, עותק שניתן כפרס באירוע הנחייה אולימפית, ואחרים) וכמובן ממכירות הספר.

שתהיה שנה מוצלחת,

אביב.

תגובה אחת על ״שנה יוצאת שנה נכנסת, שנת הפעילות השלישית של ואנור בפתח״

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.