משחק מוקלט

רשומות ליל הנצח (חלק 9): נמלטים

ליל הנצח היא מערכת ואנור שבועית הנערכת בכתיבה בצ'אט, בהנחיית אביב מנוח ובהשתתפות ארבעה שחקנים. המערכה עוקבת אחר מעלילי מהגרים מהיבשת במזרחית שהגיעו לצפון במטרה להתחיל את חייהם מחדש, ומסתבכים במזימות ומאבקי הכוח בנמל האורקי פולהארפן. מפגשים 1-6; מפגשים 7-8; מפגשים 9-10; מפגשים 11-12. מפגשים 13-14. מפגשים 15-16, מפגש 17, מפגשים 18-19.

החלק הנוכחי מספר על מפגשים 20-21.

החבורה מתגנבת אל תוך מחנה האסירים, שעה מצפון לקולצ'ת, לאחר שלואי הצליח לטפס למגדל השמירה ולשסף את גרונו של השומר. בתחילה הם מתצפתים, לא בטוחים מה לעשות, אך במהרה חלון ההזדמנות מצטמצם- מגיע פטרול של שומרים לבדוק את המגדלים. קיילי, לואי ובלדין מסתתרים בעמדת השמירה, בזמן שמונטריאן, מן הצד השני של הגדר, מתחזה לשומר. הוא מחליף כמה מילים עם הפטרול ולא מעורר חשד מיוחד, מלבד לכך שהוא לא שומר מוצלח במיוחד- אבל כך היה גם קראך המנוח.

הם מתגנבים במהירות וחשאיות דרך האוהלים, עד שמגיעים לרחבה המוארת בפתחו של המכרה שבמרכז המחנה. לואי תופס שומר שעובר בקרבת מקום, וקיילי מטילה עליו הקסמת אדם- השומר משוכנע לחלוטין שמדובר בחברה טובה שלו, ועונה לכל שאלותיה. הוא קצת חושד כשהיא מבקשת ממנו להוביל אותם בחשאי לאוהל של המלומדת אורזול, אבל בסופו של דבר החבורה מרוצה מהתשובות שקיבלה ונותנת לשומר- ששכח די מהר מכל העניין- לחזור לעיסוקיו.

עוד התגנבויות. החבורה מגיעה לחלק במחנה בו מוחזקים האסירים, ובו כל האוהלים ממוספרים- אך השמירה והתאורה רבה בהרבה. למרות האתגרים, לואי מתצליח להוביל אותם בהצלחה לאולם בה נמצאת אורזול. קיילי מעירה אסירה אורקית כלשהי כדי לבקש הנחיות, ואז מוצאת את אורזול בקצה האוהל.

אורזול מספרת להם שמי שמחזיק אותם כאן הם אנשי השן השחורה, שמשתמשים באסירים כעובדי כפייה לכרות מינרל בשם ארסיניום, חומר אלכימאי שלאחר עיבוד יכול ליצור תרכובת ממנה יוצרים אביזרים המונעים מהעונד אותם להשתמש בקסם- וכך ילדי השקיעה כופים את חוקיהם על אוכלוסיית קולצ'ת. אורזול תשמח שהחבורה תסייע לה לצאת מהמקום, אבל לא לפני שתעצור את הפעילות במכרות.

ארסיניום, כך מסתבר, מגיב בצורה מאד אלימה לקסם- ולכן אורזול מציעה להיכנס למכרה בשעת השחרית, כשהוא מפונה מכוח האדם, ולפגוע בעורק הראשי. השן השחורה מפנה את המכרה כל בוקר כדי למלא את המקום בגז כלשהו, שהיא לא בטוחה מה מטרתו. קיילי מעריכה שכריית הארסיניום מלווה בשחרור חומרים מסוכנים, שהגז אמור לנטרל. והיא גם משוכנעת לפיכך שיש יותר מפתח אוורור אחד למכרה.

Dell'oreficeria antica ornament7

החבורה ממתינה באישון לילה באוהלה של אורזול, המלומדת שנאסרה על התנגדותה למדיניות המטר בקולצ'ת.
התוכנית היא להמתין עד שהמכרה יפונה בבוקר, כשכנופיית השן השחורה מכניסה את הגז הדרוש לטהר אותו, ואז להתגנב פנימה ולחבל בעורק הארסיניום.

אורזול וקיילי מתחילות להעיר את דרי האוהל, בשעה שלואי מתגנב חרישית ופותח את מנעולי השלשלאות שמחזיקות אותם. בזמן שהם ממתינים, האסירים מתחמשים בנשקים מאולתרים לקראת הקרב הקרב. עם הקץ החמה, בלדין מוביל את האסירים בהסתערות אימתנית על השומרים המפטרלים – הוא הפיל לבדו ארבעה מהם, והופעתו הייתה כל כך מאיימת, שהשומרים האחרים שחזו (והריחו) אותו הפילו את נשקיהם וברחו מהמקום.

ההמולה השבה את תשומת ליבם של שאר השומרים, שמיהרו להגיע למקום לסייע להשתלט על האסירים הסוררים – מה שאפשר לקיילי ולואי להתגנב לפתח המכרה, ולמונטריאן לרדת מעמדת השמירה ולהצטרף אליהם. קיילי הטילה גילוי קסם והחלה לעקוב אחרי עורק הארסיניום, עד שהם מצאו את הנקודה המרכזית בה המינראל נכרה מהקרקע. קיילי הכינה את חבריה לרוץ ליציאה, בזמן שהיא מתכוננת להטיל כדור אש על העורק- אך הלחש נכשל, אנרגיות הקסם מתפזרות לכל עבר ומציתות את כל שרידי המינראלים סביבם.

באותה הזמן. בלדין ממשיך להאבק בשומרים שמקיפים אותו ואת קבוצת האסירים. כך עם שמע הפיצוץ במכרה, הוא נוטש הכל ורץ לבדוק מה קורה – ישר דרך השומרים שמנסים לעצור אותו, ללא הצלחה. אך ברדיפתו הפזיזה, השאיר את האסירים להתמודד בעצמם עם קבוצת השומרים.

מונטריאן ולואי הצליחו לחמוק מהלהבות ולסבול את העשן, עושים את דרכם לכיוון היציאה. אך קיילי נלכדה במרכז התופת, שואפת כמות נכבדת של עשן וכמעט שלא מצליחה להתקדם. כשראה שהיא לא איתם, חזר מונטריאן לאחור ולקח את קיילי בידיו, נושא אותה אל היציאה. בלדין מגיע לתפוס אותם בדיוק כשהם נחלצים מהמכרה הבוער.
החבורה עושה את דרכה חזרה ללב מגורי האסירים, ומוצאים אותם במצב קשה- כמה מהאסירים נהרגו כבר, והאחרים עומדים במאמץ אחרון להדוף את השומרים.

קיילי, למרות חולשתה, מטילה לחש שינה ומורדימה ארבעה מהשומרים. חבריהם מופתעים לנוכח האורחים הפתאומיים, ושולפים מכיסיים כדורי זכוכית מלאים בגז כתום-טורקיז לא מוכר, אותם הם מטילים לרגלי קיילי. העשן מתפזר וממלא את ריאותיהם של מוניטריאן- שנראה שלא מושפע באופן מיוחד- וקיילי, שמרגישה לאחר מכן את הקסם נשאב ממנה ושהיא מתקשה להתרכז.

מונטריאן ולואי נכנסים לעמדת לחימה ומתחילים לצלוף בשומרים, אך מנהיגם, אורק מגודל בשם בוס קרוג, עוצר את התגרה ופונה אל החבורה, דורש לדעת מה הם עושים ככה. לואי מיד קופץ עם לשונה החדה, ומצהיר: "אנחנו השן הלבנה! ואנחנו באנו לשחרר את האסירים! ולתבוע את המכרה לעצמנו!"
קרוג, שלא ציפה לתגובה, מניח שהמעסיק שמשלם לכנופייה שלו לנהל את מחנה האסירים והמכרה- לו הוא קורא "הקירח", ומסתכל על מונטריאן בצורה ממנה משתמע שהוא מתכוון לאלף אחר- שכר כנופייה נוספת לטפל בעבודה. הוא מחליט שהשכר לא שווה את זה ומחליט לסגת, שהכנופייה החדשה הזאת תנהל את העניינים. הוא מורה לאנשיו להפסיק את עבודתם ולצאת מהמחנה.

בוס קרוג מוסר ללואי את חפץ הכוח שמאפשר לו לפתוח את הקולרים שמנעו ממטילי הלחשים להשתמש בקסם. האסירים- כעת יותר פליטים- מתחילים להתארגן. חלקם מעוניינים לנסות לחזור לקולצ'ת, חלקם מחליטים להסב את המחנה למגורים ולשהות כאן לעת עתה. חלקם בכלל עזבו ברגע ששוחררו.
בזמן הזה, קיילי מובילה את אורזול לאוהל של בוס קרוג, בו יש שולחן גדול מספיק כדי לפרוס את כל החפצים שלקחה עימה. היא מציגה לאורזול את חפצי המתכת שאספו- החישוק, הכדור והתיבות, בנוסף ליומן המסע לעמק הלחישות.

אורזול מתלהבת ביותר מהיומן, ומספרת שחלק מהקולגות שלה ניסו למצוא אותו במשך שנים. היא גם מספרת שאפשר "לנעול" את התיבות ושאם לא עושים את זה, מופיעות תופעות לוואי- כמו גופות מהלכות, שנראה שמנסות להשיג את מה שנמצא בתיבה. לפי אורזול, משלחת המחקר שלה גורשה מאתר הריסות בידי חיילי מדינות השופטים, בגלל סיבות הקשורות לדת שלהם.

עכשיו משמצאו את המלומדת המכירה את חפצי הכוח, החבורה שוקלת את צעדיה הבאים.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.