משחק מוקלט

רשומות ליל הנצח (חלק 8): בין הפטיש לסדן

ליל הנצח היא מערכת ואנור שבועית הנערכת בכתיבה בצ'אט, בהנחיית אביב מנוח ובהשתתפות ארבעה שחקנים. המערכה עוקבת אחר מעלילי מהגרים מהיבשת במזרחית שהגיעו לצפון במטרה להתחיל את חייהם מחדש, ומסתבכים במזימות ומאבקי הכוח בנמל האורקי פולהארפן. מפגשים 1-6; מפגשים 7-8; מפגשים 9-10; מפגשים 11-12. מפגשים 13-14. מפגשים 15-16, מפגש 17.

החלק הנוכחי מספר על מפגש 18-19. אחריו אנחנו יוצאים לפגרה של 3 שבועות במערכה.

החבורה מתעוררת על גדות הנהר, שם חנו ללילה לאחר יום וחצי בדרכים. מעברו השני נפרסם העיר קולצ'ת, הבנוייה בנקודת הצתלבותם של שני נהרות ומהווה מוקד חשוב לסחורה שעוברת דרומה ומערבה.

לאחר פירוק המחנה, הם חזרו לדרך הראשית המובילה לגשר שניצג על הנהר. בעברו השני נתקלו בשומרים שערכו בידוק לאורחים הנכנסים בשערי העיר. על חומות העיר ניתן להבחין בבאנרים לבנים עליהם מצויירת שמש שוקעת כתומה, ובתוכה נעוצה חרב שחורה.

קיילי, שידעה ממכתב שקיבלה מספר ימים קודם לכן על המצב השורר בעיר, השכילה להסתיר את מעמדה כמכשפה. היא הסבירה לשאר בני החבורה שהאישה אותם הם מחפשים- שיכולה לשפוך אור על חפצי המתכת האנדריאנים- הושלכה אל הכלא, ולכן צריך למצוא את הכלא ולשוחח איתה שם.

לואי לקח על עצמו כתמיד את הרכיבה בראש החבורה, וחזר להשתמש בסיפור הכיסוי המוצלח- הם סוחרים מהמזרחים שמבקרים בעיר לפתיחת שווקים חדשים. את כל זאת סיפר לואי לקצין השומר בשער, שאז המשיך להסביר לחבורה שעל פי הוראות החוק החדש, השימוש בקסם בתחומי העיר אסור. ועל כל מטילי הלחשים להירשם ולעשות שימוש באביזר שימנע מהם להטיל לחשים בזמן שהותם בעיר. הקצין נתן לבני החבורה הזדמנות להצהיר בפניו אם יש ביניהם מטילי לחשים, כשהעונש על עדות שקר יכול להיות כליאה.

קיילי ומונטריאן נותרו דוממים, ואולי הבטיח לקצין שאף אחד מאנשיו אינו עוסק בקסם. עם זאת, הקצין איפשר לחבורה להיכנס לתחומי העיר, ואף הכווין אותם לאכסניית זנב הפוני, המומלצת במיוחד. הרחובות בצד זה של העיר היה יחסית דלילים באנשים ובמבנים, אך ככל שהחבורה העמיקה לתוך העיר, לכיווון הרציפים, הפכה הבניה צפופה יותר והאנשים לרבים יותר. הם מצאו את זנב הפוני במעלה רחוב תלול- לכל אורך שולי הגג ועדני החלונות של המבנה, תלויים קבוצות שיער העשויות- כך נאמר- מזנבות פוני. השם הופך ברור עוד יותר כשנכנסים ללובי האכסנייה ומגלים שהיא גם אורווה למחצה, וממלאים אותה סוסי פוני.

החבורה שכרה חדרים ולאחר מכן יצאה לרציפים. קיילי רצתה למכור מספר אבני חן שהוציאה מעמק הלחישות כמו גם לבקש הנחיות לבית הסוהר המקומי. הם מוצאים דוכן ובו שלושה גמדים מסננים כמויות רבות של אדמה ומוציאים ממנה אבנים יקרות. כשראו את בלדין, הגמדים מיד החל לשוחח בניב המקומי שלהם, אך ברגע שראו שאף אחד לא מבין אותם עברו חזרה לשפת הסחר. לאחר מיקוח קצר, ראש הגמדים הסוחרים לקח את קיילי ולואי לחנות ומסר לה את הכסף תמורת שניים מאבני החן. הוא גם הסביר להם איפה נמצא בית הכלא- אך הוסיף ש"כשפנים" שנאסרים מועברים למקום אחר, אותו אינו מכיר.

לאחר קצת שכנוע, הוא הציע לחבורה להגיע לרציפים בחצות הלילה, שם אנשי ילדי השקיעה, הסיעה הפוליטית השולטת כרגע בעיר, פוגשת סירה השטה במורד הנהר ומעבירה להם סחורה לא ידועה- אם יעקבו אחרי הסירה, ימצאו את האנשים אותם הם מחפשים.

CABECERA

מארב! החבורה מתכוננת לעת לילה בנקודה המשקיפה על הרציפים, עד להגעתם של אנשי ילדי השקיעה.
לואי התכונן מבעוד מועד, והניח שני חוטים ארוכים, שעוברים בין הסמטאות ומגיעים למקום התצפית. כל חוט מחובר לשק שמכיל אוסף של חרצנים, פיסות מתכת ואבנים קטנות. בין השקים יש מרחק של כ-250 מטר. אם הכל יעבוד כמו שצריך משיכה באחד החוטים תגרום לשק להפתח ולאוסף המקרשקשים ליפול על המרצפות וליצור את הרושם שמגיעים אנשים מהכיוון הזה – ובתקווה לגרום לאנשים לפנות לכיוון ההפוך מכך.

בלדין מתכונן בשקט לא אופיני. הוא בעיקר מנסה לחקות את לואי ואת קיילי. זה יותר ויותר ברור ממעשיו, שהוא פחות ופחות בטוח בעצמו. חצי מהזמן הוא מעביר ככמעט שוליה של לואי, עושה כל מה שהבחור אומר לו לעשות, וחצי השני מהזמן הוא מעביר עם מונטריאן וליי, בתצפית שקטה.

קצת לפני חצות, מגיעה קבוצה של אנשים, גוררים עגלה אחיהם ומתחילים לפרוק ממנו ארגזים.
שהם פורקים את הארגזים מהעגלה שמביאה אותם לנמל, הארגזים עצמם לא כל כך יציבים, דורשים מהפורקים אותם עבודה קשה כדי לעשות כך ולפעמים כמעט מחליקים מהאחיזה. כאילו מה שיש בפנים לא מסודר בצורה מאוזנת ולא יכול להיות מסודר בצורה מאוזנת. בלדין מבחין בכך שעל הארגזים הבלתי יציבים יש את הסימון של ילדי השקיעה. אבל לא על כולם.

ואז, מגיעה סירה במורד הנהר ועוגנת ברציף הסמוך. לא האנשים שעל הרציף ולא האנשים שעל הסירה מדליקים אורות כלשהם- הסירה מנווטת בחשכה, בצורה לא ברורה. עם העגינה, מתחילים האנשים שעל הספינה לפרוק ארגזים דומים ממנה, ליבשה.?

?החבורה מחליטה לעזוב את נקודת התצפית שלה ולהתקרב לרציף, כדי שיוכלו להתגנב אל הספינה. הם עושים דרכם בשקט מופתי בסמטאות, עד שמגיעים לנקודה בה האזור לפניהם חשוף, וכל תנועה נוספת שיעשו תסכן אותם בחשיפה. קיילי ומונטריאן מרגישים בריח חריף, כמעט גופרתי, שחורך את אפם ככל שהם מתקרבים למקום בו ילדי השקיעה מטפלים בסחורה.
על מנת להסוות על תנועתם, לואי מפעיל את אחד הרעשנים שהכין שבאמת מסב את תשומת לב האנשים במזח. אחד מהם- כנראה מי שעומד בראשם- שולח כמה מהאנשים לבדוק את פשר הרעש, בשעה שהאחרים ממתינים דרוכים.

קיילי מנסה להתגנב מהסמטה אל מאחורי ערמת ציוד באמצע הדרך, אך מחליקה ונופלת, מעקמת את הקרסול ולא יכולה להימנע מזעקות הכאב להיפלט מפיה. הבוס שולח שני אנשים נוספים לבדוק את המקום בו נפלה קיילי, שבינתיים זחלה אל מאחורי ערמת הציוד. לואי מפעיל את הרעשן השני, שמצליח להסיח את דעת האנשים ולמנוע מהם לגלות את קיילי. הוא בעצמו מדלג בקלילות בין הצללים למקום בו נמצאת קיילי, כדי לעזור לה להמשיך.
בלדין מנסה לחקות את צעדיו של לואי, אך כושל ומוצא את עצמו פנים אל פנים עם אורק מגודל, אחד השומרים המשגיחים על העבודה ברציף. האורק תופס את בלדין ולוקח אותו אל הבוס. בלדין מנצל את ההזדמנות כדי לעשות כמה שיותר רעש, ומקשקש בכל רם לכל מי שרוצה- או ממש לא רוצה- להקשיב.

שאר החבורה מנצלת את ההזדמנות ומצליחה להתגנב מהרציף אל הסירה.
תוך כדי העמסת הארגזים, אחד מהלא יציבים שבהם נופל- תכולתו נשפכת, והחבורה רואה צנצנות זכוכית, חלקן נשברו, ואריזות מתכת שונות. הבוס סוטר בחוזקה לעובד שגרם לנפילה, אך לא אומר דבר מעבר לכך. כשהם מסיימים להעמיס, הבוס מורה לאורק המחזיק בבלדין להיפטר ממנו. בלדין מנסה להשתחרר בנעימים מהאורק, אך זה מוציא סכין ונראה שמתכוון לשים קץ לחייו של הגמד. בלדין מגייס את כל כישורי הקשקוש שלו ומצליח לאיים על האורק כך שהוא מהסס, אך בסופו של דבר במקום לדקור את בלדין הוא פשוט מרים אותו מהקרקע וזורק אותו אל הנהר.

החברים ממהרים לזרוק חבל כדי להעלות את בלדין על הסירה, בשעה שזאת מרימה עוגן ומתחילה להתקדם חזרה במעלה הנהר. בלדין בעצמו צריך לאזור כל טיפת כוח רצון כדי לא לצעוק בקולי קולות מרוב עצבים מהסיטואציה. הוא אומנם מצליח לשלוט בעצמו- בקושי רב- אך לא ממש לתפס על החבל כראוי. הוא מחליק ונשאר תלוי ביד אחד ממעקה הסירה. תוך כדי ששאר החבורה מנסה לחלץ את הגמד, הוא גם מצליח לאבד את כל תכולת תיק המסע שלו.

בטוחים ומוסתרים על הסיפון, הסירה שטה במעלה הנהר כשעה, ואז עוגנת ברציף חדש. במרחק מה מגדול הנהר, החבורה מבחינה במחנה גדול, מכותר בגדר עץ גבוהה ומסביבו מגדלי שמירה. הם יורדים מהסירה ומתגנבים לחורש עצים קטן בקרבת מקום, משם יתכננו את צעדיהם הבאים. מונטריאן שולח את ליי הבזה לתור את המחנה מהאוויר, והיא מספרת שהמחנה, הבנוי לצד גבעה, מקיף חור באותה הגבעה- מכרה, כך מעריכים בני החבורה- ומלא באוהלים. אנשים שונים מתרוצצים ממקום למקום, חלקם קשורים בשלשלאות. הם מוציאים מהחור בגבעה עגלות מלאות באדמה. היא גם תצפתה על מגדלי השמירה, וראתה שהשומרים בעיקר מסתכלים פנימה, ולא החוצה. לכולם רובי-קשת וגם כדורי זכוכית המכילים חומר לא ברור. כמה מהם לא ערניים במיוחד.

לואי וקיילי מחליטים להתגנב לאחד ממגדלי השמירה בנסיון להרדים את השומר כדי ששאר החבורה תוכל להיכנס פנימה. הם מתחילים לתפס, קשורים לחבל כדי למנוע נפילה, אך לואי מבין שאין לו מספיק חופש תנועה כדי להתגנב בשקט למעלה. קיילי מתירה את החבל ונותנת ללואי להמשיך לבד.

הנוכל המיומן מתגנב מאחורי השומר, ומשסף את גרונו…

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.