משחק מוקלט

רשומות ליל הנצח (חלק 7): בפרשת דרכים

ליל הנצח היא מערכת ואנור שבועית הנערכת בכתיבה בצ'אט, בהנחיית אביב מנוח ובהשתתפות ארבעה שחקנים. המערכה עוקבת אחר מעלילי מהגרים מהיבשת במזרחית שהגיעו לצפון במטרה להתחיל את חייהם מחדש, ומסתבכים במזימות ומאבקי הכוח בנמל האורקי פולהארפן. מפגשים 1-6; מפגשים 7-8; מפגשים 9-10; מפגשים 11-12. מפגשים 13-14. מפגשים 15-16.

החלק הנוכחי מספר על מפגש 17 – החל ממפגש 18 נפתחת הרפתקה חדשה, אז הוא עומד לבדו.

החבורה שבה מהמשלחת לעמק הלחישות לביתה בוילת הוינאסונו. לא עבר יום אחד מאז משחזרו, וכבר מתדפק על דלתם שליח מיוחד המוסר להם צו של מועצת המטבע, המבקש שיתייצוו לדיון חירום שעורכת המועצה. החבורה סרה לבניין המועצה, בדרך חוזה בסממנים הקשים שהותירה ברחובות תופעת הגוויות המהלכות שפקדה את העיר עוד מאותו היום לפני שעזבו לעמק.

באטריום הכניסה לחדר הלשכה, החבורה פוגשת את קייקא אוגבורז המספרת להם שהיא ביקשה מהמועצה לשמוע את עדותם, בקשה שנתמך על ידי גאבורז סקארזאר. עם תחילת הישיבה, מזכירת המועצה מעלה על סדר היום את בעיית הגוויות המהלכות. לפי התנהגותם של חלק מחברי המועצה, ניתן לראות שהם לא משוכנעים לחלוטין בקיומה של "התופעה", אך בכל מקרה המועצה ככלל לוקחת את העניין ברצינות, לכל הפחות כיוון שמאות תושבים נטשו את בתיהם בשל החשש מהגוויות המהלכות.

בלדין, ולאחריו לואי וקיילי, פורסים בפני המועצה את סיפור המפגש הראשון שלהם עם הגוויות המהלכות, תוך השמטה מכוונת של החשדות של קיילי הנוגעות למטרה המושכת אותן, כשלואי ממהר להשתיק את בלדין ולמנוע ממנו לפלוט את הדברים. אחד מחברי המועצה מספר שנראה שבשבוע מאז ההתפרצות, נראה שהגוויות מנסות ללכת כל הזמן דרומה- ומצליחות להרוס כל מכשול פיזי שנקלה בדרכן, אך לא מהוות איום לאנשים שאינם עושים כך. כוחות השיטור של העיר נפטרים מהגופות זמן קצר לאחר הנפשתן.

החבורה מציעה לעקוב אחרי הגופות שוב, מבלי להיפטר מהן, ולראות להן הן הולכות- גאבורז מיד מסכים, ומקבל על עצמו את האחריות מטעם המועצה למבצע. הוא מסכם עם החבורה שאנשיו יפגשו אותם בבית הקברות זמן קצר לאחר הישיבה. המועצה בינתיים עוברת לדון בנושא השני- ההסלמה הגוברת מול מדינות השופטים ממערב, והמאמצים הדיפלומטיים לפתור את המשבר. בינתיים החבורה דנה בינה לבין עצמה מה לעשות עם תיבות המתכת, המטרה המשוערת של הגוויות המהלכות. בסופו של דבר הם מחליטים לוודא סופית שאכן מדובר בתיבות אלו.

החבורה עושה את דרכה לעבר בית הקברות, בדרך עוברת ברחובות שמצבן גרוע בהרבה ממה שראו בדרך למועצה- בניינים נטושים לחלוטין, חלקם נבזזו, ואפילו כוחות השיטור אינם מראים נוכחות כאן.
מונטריאן משוחח בקצרה עם ליי, הציפור המלווה שלו- מיומנות חדשה שפיתח לאחרונה- והיא נוסקת אל השמיים לתצפת עבור החבורה. קיילי בוחנת את בית הקברות בדקדוק ומבחינה בסממני תזוזה באחת מחלקות הקברים, בדיוק כאשר אנשים של סקארזאר מגיעים גם הם- אחד מהם, בלדין מבחין, נראה בדיוק כמו סיסמאך, האורק השכיר שהתלווה לחבורה בימיה הראשונים בארץ.

החבורה, יחד עם מלוויה, עוקבים אחרי הגוויות שעושות את דרכן ברחובות העיר. קיילי מבחינה במהרה שהכיוון אליו הן פונות הוא וילת הוינאסונו, והיא רצה במהרה לפניהן ומבקשת מהחבורה לעקב אותן. החבורה ואנשי סקארזאר נפטרים מחלק מהגופות ומשאירים רק שתיים מהן להמשיך בתרגיל, בזמן שקיילי מגיעה בעצמה לוינאסונו ואוספת את התיבות. היא פונה לאחד הרחובות הצדדיים- כפי שחשדו, הגוויות משנות גם הן את הכיוון, ופונות אל קיילי. כמה רגעים לפני שהן מגיעות לתיבות עצמן, החבורה נפטרת מהן סופית.

קייל מסבירה בקצרה לאנשי סקארזאר שהגוויות עוקבות אחרי התיבות, ושהחבורה מתכוונת לצאת אל העיר קולצ'ת שם גרה מלומדת שיכולה לשפוך אור נוסף על התופעה…

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.