משחק מוקלט

רשומות ליל הנצח (חלק 6): זולל הלחשים

ליל הנצח היא מערכת ואנור שבועית הנערכת בכתיבה בצ'אט, בהנחיית אביב מנוח ובהשתתפות ארבעה שחקנים. המערכה עוקבת אחר מעלילי מהגרים מהיבשת במזרחית שהגיעו לצפון במטרה להתחיל את חייהם מחדש, ומסתבכים במזימות ומאבקי הכוח בנמל האורקי פולהארפן. מפגשים 1-6; מפגשים 7-8; מפגשים 9-10; מפגשים 11-12. מפגשים 13-14.

החלק הנוכחי מספר על מפגשים 15-16. הסיכום של מפגש 15 לא נכתב מיד לאחר המפגש, ולכן הפירוט בו דל יותר.

החבורה מגלה את ליקטאר שניצב מול מיכל זכוכית עצום המכיל בתוכו יצור מפלצתי כמוהו לא ראו מעולם. צורתו הכללית כמעט אנושית, אולי כמו גורילה ענקית; אך יש לו מספר זרועות, ומספר עיניים. עורו מעוסה קשקשים ולא פרווה, שיוצרים תבניות גיאומטריות בצבעים עזים.

ליקטאר מסביר להם שהוא רואה מספר מחסומים קסומים שנועדו למנוע גישה למיכל. החבורה בוחנת בדיקדוק את החדר, ומאתרת צינורות מהם נוזל אליקסיום- שכנראה ממלא גם את המיכל עצמו, פאנל עם אותיות שדומות לאלו שהפעילו את הדלתות במעבר אל העמק, ועל היצור עצמו- צמיד עם רונות בכתיב עתיק.

לאחר שיחה קצרה, במהלכה החבורה מנסה לשכנע את ליקטאר לעזוב את המקום, הם משתכנעים שמטרתו של ליקטאר היא לשחרר את היצור, ומנסים לעצור אותו. במהלך התגרה, המחסומים נפרצים- בטעות- בזה אחר זה. המחסום הראשון סוגר את כל היציאות מהחדר וגרם להופעתו של חזיון אורות שהציג דמות במרכז החדר- דמות מאותו גזע היוצרים שראתה החבורה בפסלים ובציורים בדרך לכאן. הדמות הזהירה אותם שמה שנמצא במיכל מסוכן מאין כמוהו ושהם-היוצרים- לא היו זהירים מספיק ולכן טמנו אותו חזרה במקום בו לא יכול לגרום לעוד הרס.

המחסום השני מוריד לתוכו מיכלים עם שני זקיפים לבנים, ומעיר אותם. הם תוקפים את הפולשים לחדר- במהלך הקרב לואי נפצע אנושות וזוכה להצצה חטופה אל החיים שמעבר, אך מקבל הזדמנות שנייה מהגולגולת הבוערת, אחד האווטארים של אנורטרן- בתמורה לתשלום עתידי.
המחסום השלישי שנפרץ מתחיל למלא את החדר בגז רעיל.

קיילי מנסה בעקשות למצוא יציאה מהחדר, בזמן שמונטריאן ובלדין ממשיכים לרתק את ליקטאר לרצפה ולמנוע ממנו להגיע אל חרבו. בדקות האחרונות נשמעות דפיקות מבחוץ, ואנשי המשלחת פורצים אל החדר- הגז הרעיל מתפזר החוצה, והזקיפים הלבנים מובסים. רק אז מתברר שליקטאר לא פעל לבד- המשלחת כולה ידעה שהאוצר שהם מחפשים בכספת הוא לא זהב ואבני יקרות, כי אם המפלצת הזאת בעצמה.

החבורה ואנשי המשלחת נמצאים במבוי סתום. מונטריאן מגיע לטווח אפס מול ליקטאר, מאיים להעביר לו חץ דרך הפרצוף. אריאנה רמון מאיימת לשסף את גרונו של לואי, השוכב מעולף על האדמה. קיילי מאיימת להטיל כדור אש על קבוצה שלמה מאנשי המשלחת. ואילו בלדין נאבק ביוטול, האורקית השרירית, שלקחה את חרבו של ליקטאר מהקרקע ומנסה להחזיר לו אותה.

באמצעות המשא ומתן התוקפני, החבורה מוציא מליקטאר פרטים נוספים על המטרה לשמה בא לכאן: היצור, לפי הכתבים שהאלף מצא, מכונה "זולל לחשים" ונוצר בתקופה המיתולוגית של מלחמת האלים, כדי להרוס את צבאות התפלצים שיצרו האלים מהקסם בעולם, להילחם באויביהם. היוצרים- האנדריאן, "הבנים הראשונים" של אלי החיים- בסופו של דבר חשבו שהזללן עושה יותר נזק מתועלת, ושלא ניתן לשלוט בו, ולכן כלאו אותו כאן. ליקטאר טוען שהאנדריאן היו קשורים כל כך עמוק לקסם ולא היו מוכנים להקריב אותו לזללן בשביל האפשרות לנצח במלחמה.

הפרטים החדשים עוררו את זכרונם המלומד של קיילי ומונטריאן, ויחדיו הם קישרו חלק מהפרטים. גם בהיסטוריה קרובה (יחסית), לפני כ-500 שנים בתקופת הקיסרות הגמדית של נארה, שכבשה של מרבית הארצות המיושבות במזרח, הייתה סיעה של אלפים ברשות השר ליאס, שהאמינה שהקסם בעולם הוא מקור כל הבעיות שבו. חוליות הסער של האלפים סיירו ברחבי הקיסרות וחיסלו כמעט לחלוטין את אוכלוסיית התפלצים. ההתקפות של החוליות הללו כנגד אוכלוסיית הטרולים והגובלינים בדרום, הובילה גם לפרוץ מלחמות הטרולים ולשקיעתה של הקיסרות (בין השאר).
השר האלפי ליאס נוגע כמחזיק בחרב קסומה בשם סוהי, "גלים אפלים"- חרב מעוקלת בעלת להב שחור, שהאור המשתקף בה נראה כמו אדוות גלים.

ליקטאר היה נלהב בנכונות שלו להשתמש בזולל הלחשים כדי "לסיים את המשימה שליאס התחיל", ואחרי שהבטיח לקיילי שיש לו את האמצעים לשלוט במפלצת, החבורה הסכימה למשלחת לשחרר אותה- וכך היה.
באותו הזמן, המעבר אל עמק הלחישות נפרץ, ונחיל אדיר של חיילי ארורים נשפך אל העמק.

אנשי המשלחת, יחד עם קיילי ומונטריאן, יצרו חזית הגנתית בכניסה למבנה הכספת. אנשי המשלחת נלחמים בחזית, בשעה שמונטריאן צולף עם חציו וקיילי משגרת כדורי אש ירוקה כמו פלוגת ארטילריה מיומנת היטב. בשל השימוש הרב בכדורי האש, החלו חלקים נכבדים בעמק לעלות באש.

במשך כמה דקות, עמדו לואי וליקטאר בחדר הכספת, ממתינים שהמיכל יתרוקן מהנוזל שבתוכו והיצור יתעורר. נראה שבכל פעם שקיילי שיגרה כדור אש חדש, היצור הגיב. ולאחר שראש המפלצת היה חשוף מעל קו המים, הוא אף שאג בקול אדיר שזעזע את העמק. ליקטאר לא רצה להאיץ את התהליך מהר מידי, מחשש שיש עוד אמצעי בטיחות ושאם המפלצת תתעורר בבת אחת לא יהיה ניתן לשלוט בה.

לואי יצא חזרה אל הקרקע ובעצת קיילי, החל לטפס על הבניין עד שמצא נקודת תצפית טובה. ממנה, הוא איתר במורד העמק נקיק שנראה שמוביל החוצה- נקיק שכנראה לא היה שם כשמתחם בעמק נבנה במקור, אולי תוצאה של חלחול מים. יחדיו, המשלחת והחבורה החלו בנסיגה הגנתית לכיוון הנקיק. כמה רגעים לאחר מכן, נפרץ אחד מקירות בניין הכספת וזולל הלחשים עשה את דרכו אל הקרקע, כשליקטאר יושב על כתפו. הזללן החל לפלס דרך בצבא הארורים, שהיו הלומים לנוכח היצור המוזר. כשדרך הזללן על הלהבות שהציתו כדורי האש הקסומים, האש נעלמה כלא היית ונראה שהכוח שבא נשאב לתוך היצור.

החבורה והמשלחת הגיע לנקיק, והיו בעמדה טובה יותר להגן על עצמם. אך נראה שאם לא יעשו משהו במהרה, הארורים ימשיכו לרדוף אחריהם גם מעבר לעמק. לאחר מחשבה, קיילי נזכרה באחד התרגילים הבסיסיים ביותר שלמדו אותה באקדמיה והטילה לחש פעלולים בצורה של זיקוק תאורה אל השמיים. הזיקוק הסב את תשומת ליבו של ליקטאר, שהוביל את זולל הלחשים לכניסה לנקיק ומוטט את הסלעים הישר על ראשם של הארורים.

בטוחים עכשיו, עשתה החבורה ואנשי המשלחת הנותרים את דרכם דרך הנקיק, החוצה מעמק הלחישות.

CABECERA

בעמק הלחישות, לקראת שקיעה. האלף המכונה לעיתים ליקטאר יושב על כתפיה של מפלצת שנוצרה בעידן נשכח של העולם. הוא משקיף ממרום הגבעה אל תוך העמק, על צבא הארורים שפשט ובזז את המקום. ובכניסה לעמק, חזותו המאיימת מטילה צל שחור על השדרה כולה, עומד בן אנוש. שערו לבן ולפניו מסכת ברזל.
זאת לא הפעם הראשונה שהשניים נפגשו…

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.