משחק מוקלט

רשומות ליל הנצח (חלק 4): המשלחת לעמק הלחישות

ליל הנצח היא מערכת ואנור שבועית הנערכת בכתיבה בצ'אט, בהנחיית אביב מנוח ובהשתתפות ארבעה שחקנים. המערכה עוקבת אחר מעלילי מהגרים מהיבשת במזרחית שהגיעו לצפון במטרה להתחיל את חייהם מחדש, ומסתבכים במזימות ומאבקי הכוח בנמל האורקי פולהארפן. החלק הראשון מספר על מפגשים 1-6. החלק השני מספר על מפגשים 7-8. החלק השלישי מספר על מפגשים 9-10. החלק הנוכחי על מפגשים 11-12.

החבורה יצאה למשלחת לחיפוש עמק הלחישות הנסתר, איפשהו מדרום-מזרח לפולהארפן. יחד איתם ליקטאר, האלף חוקר העתיקות, שגייס צוות של ציידי אוצרות מנוסים לעזור לו במשימה, ובראשם אריאנה רומן.
למזלם, ברשותו של ליקטאר יומן של מלחמת קודמת שמצאה את העמק, אם כי לא ממש ידוע מה עלה בגורלה. היומן מתאר את המסע שעשו למציאת העמק, ואת הרמזים שאיתרו בדרך שעזרו להם לפתוח את הדרך אל תוך העמק עצמו.

במהלך היום השני למסע, סיירים מדווחים על חיית טרף שמסתובבת באזור. מונטריאן בוחן את הסביבה ומאשר בעצמו את הממצאים. החבורה, יחד עם ליקטאר ובראשת מונטריאן, עוקבת אחר נתיבה של חיית הטרף ומגלה גוויה אכולה של בהמה כלשהי. כמה דקות לאחר מכן, הטורף מתגלה, הרחק בשמיים- גריפון, שתוקף את החבורה.
בשילוב מהודק של צליפה מדוייקת והסחת דעת, מונטריאן, לואי ובלדין מצליחים להכניע את היצור במהירות. מונטריאן לוקח לעצמו את רעמת וכנפי החייה כשלל ההרג [אוהד, תזכיר לי שצריך לתת לפריטים האלו משקל]

בצירוף מקרים ממוזל, המעקב והקרב מובילים את החבורה הישר לפתחן של החורבות בהן הם מצפים למצוא את עמק הלחישות. ליקטאר חוזר למחנה להודיע לצוות, בשעה שהחבורה מחפשת אחר הרמז הראשון ביומן- המבנה הגבוה ביותר בהריסות, שמצידו האחת עומד פסל בודד של דמות מבורדסת, ובצידו השני קבוצה של שלושה פסלים דומים.

המבנה די קל לאיתור, והחבורה מתחילה לבדוק את המקום. המבנה בנוי מקשתות רבות המרכיבות את החלל הפנימי, הנתמכות בעשרות עמודים, ומעליו כיפה. החבורה מגלה שבחלק מהעמודים הפנימיים ישנם מאחזים המאפשרים טיפוס, ומובילים לפתח עגול בכיפה. ליקטאר ואריאנה מגיעים גם הם למקום, בדיוק כשלואי בודק את המאחזים ומגלה שחלקם ממולכדים, בעזרתה של אריאנה הוא מנסה לנטרל את המלכודת אך לא מצליח לעשות זאת בזהירות מספקת, וחלק מהעמוד מתמוטט. לואי נחבל מכך קלות, כשאריאנה חוטפת את רוב הנזק. ליקטאר לוקח אותה חזרה למחנה.

לאחר הסבר קצת מלואי על אופי המלכודות, מונטריאן מצליח לעשות דרכו במעלה העמודים אל גג הבניין. הוא קושר חבל המאפשר לשאר החבורה לטפס מבחוץ, מבלי להסתכן במלכודות. במהרה, קיילי מבחינה שמנקודת התצפית בגג המקדש, הפסלים שבחזית יוצרים יחדיו תבנית ייחודית. היא בוחנת את המשך היומן ורואה בעמודים הבאים מפה, שמתארת קווים העוברים שתי-וערב בכל העמק, ומסיקה שאלו קווי-כוח קסומים הדורשים ראיית קסם, כפי שסיפר לה ליקטאר.

המכשפה מנסה להטיל גילוי קסם, אך הלחש נכשל- כוח הקסם מתפזר לכל עבר, ונראה שמגיב עם החומרים מהם בנויים המקדש והפסלים, שמתחילים לזהור. אודות לזוהר, קיילי שמה לב שהפסלים בחזיק יוצרים סוג של פריזמה שמתמקדת בנקודה מרוחקת בהריסות- כשליקטאר מגיע למקום, היא מבקשת ממנו לבחון את אותו המקום עם ראיית האלפים המפותחת שלו.

אין הרבה זמן להתעסק בדבר, כשלואי ומונטריאן מבחינים בתנועה המתקרבת מבין ההריסות. כמה רגעים אחר כך מטפסת ומסתערת על החבורה דמות מוזרה- כולה לבנה מרגל ועד ראש, כאילו רוקנה לחלוטין מצבע, והיא תוקפת באמצעות חרב דקה וארוכה. בלדין פונה לקבל את האויב החדש ראש בראש, אך מועדת בהתקפתו. הוא נחתך מהתקפת הנגד של היצור ואז מתגלגל ונופל מהגג, בקושי מצליח לאחוז לרגע בלבנה שתעצור את נפילתו, ואז פוגע בקרקע ושובר את רגלו.

קיילי, מנסה לשנס את כוחותיה מחדש ולפגוע באויב עם קליעי קסם- לשווא. גם הלחש הזה נכשל, ורק תורם להסב את תשומת ליבו של יצור נוסף שהתגנב אל צידו השני של הבניין. היצור לופת את קיילי ומנסה לחלץ ממנה את תיק המשא שלה. היא מתנגדת, מכה ביצור במטה שלה, אך מועדת וכמעט נופלת גם היא מעבר לגג הבניין. ליקטאר נחלץ לעזרתה, ובשבריר שנייה היא צריכה להחליט- להציל את עצמה ולעזוב את התיק, או לשמור עם אחיזתה ולגרור יחד איתה את היצור אל הקרקע- וזה מה שהיא עושה. בעודם באוויר, מצליחה קיילי להפוך את היצור כשהוא פוגע בקרקע לפניה, והיא משתמש בו לריכוך המכה- ואכן שורדת, עם חבלות קלות. חלק מחפציה שבתיק, לעומת זאת, לא שורדים את הנפילה.

מונטריאן משלח חץ אחר חץ ביצור, כשחיית הלוויה הנאמנה שלו, ליי, תוקפת גם היא. לואי חותר למגע פנים-אל-פנים עם סייף, ובקושי מצליח להדוף את התקפותיו המהירות של האויב- גם הוא נחתך וסובל מפציעה לא קלה כלל. היצור לבסוף נופל תחת מטר החצים של האלף הסייר.

תם הקרב, אנשי המשלחת ששמעו את ההמולה מגיעים כדי לעזור לחבורה להתאושש. ליקטאר מתחיל לקלל בקול רם את "הזקיפים הלבנים האלו!" שהיו אמורים להיות רק אגדה ותו לאו- אריאנה רומן מתעקשת שיפסיק לקשקש ולמלא את מוחם של האנשים במעשיות האלה.

לאחר שנת לילה, בבוקר המחרת, החבורה מתאספת סביב המדורה במחנה ושומעת מליקטאר את הסיפור המלא: האגדה על כתר הכפור, חפץ- או תואר- עליו מסופר במשך דורות רבים בצפון. ועל הזקיפים הלבנים המשרתים אותו. לואי בוחן את אחת החרבות של היצורים- אותה מונטריאן לקח בערב הקודם- ומקשר בין איור שמופיע ביומן המשלחת, המתאר שלושה פסלים בלואים מגזע לא מזוהה, שמחזיקים בחרבות כאלו, ובין הזקיפים. עד כמה שידע ליקטאר, לא היה קשר בין הכספת שהם מחפשים לבין כתר הכפור או הזקיפים, אבל אולי זאת הייתה טעות.

החבורה יוצאת יחד עם ליקטאר, אריאנה וכמה מאנשיהם, לחפש את נקודת הכניסה אליה הובילו הרמזים שנחשפו במקדש- ואכן, הם מגיעים לאותם שלושת פסלי הזקיפים, כפי שתוארו ביומן. לאחר בחינה מדוקדקת, לואי מגלה שהפסלים ממולכדים, אך גם שהנעה נכונה של החלקים המכאניים היא המפתח לפתיחת הדלת המובילה אל עמק הלחישות. במומחיות שאין שנייה לה, לואי מצליח להעמיד את הפסלים בצורה הנכונה- ואז, נשמע רעם שמרעיד את העמק…

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.