משחק מוקלט

רשומות ליל הנצח (חלק 3): הפוגה

ליל הנצח היא מערכת ואנור שבועית הנערכת בכתיבה בצ'אט, בהנחיית אביב מנוח ובהשתתפות ארבעה שחקנים. המערכה עוקבת אחר מעלילי מהגרים מהיבשת במזרחית שהגיעו לצפון במטרה להתחיל את חייהם מחדש, ומסתבכים במזימות ומאבקי הכוח בנמל האורקי פולהארפן. החלק הראשון מספר על מפגשים 1-6. החלק השני מספר על מפגשים 7-8. החלק שאתם קוראים כרגע, על מפגשים 9-10.

החבורה מתעוררת לבוקר חדש בוילה הוינאסונו, מתנתה של הגברת קייקא על מעשי הגבורה במהלך קרב הגאלה (או כך קורא לו העיתון, בכל אופן). במהלך כל הבוקר מגיעים שליחים עם מתנות חנות בית מאנשים שונים: תיבת נגינה מליקטאר האלף, פסל קוורץ מאלחמה אוצרת המוזיאון, ספר היסטוריה מהודר מגאבורז סקארזאר, ומגוון מאכלים, פרחים וכלי בית כמה עובדים שהיו בגלריה וחייהם ניצלו.

בגליון הבוקר החדש של "היום בפולהארפן!" שמחכה לחבורה בוילה, כמובן שהכותרת הראשית עוסקת במתקפה על הגלרייה, והם מגלים באחת הכותרות המשניות "הזרים שהצילו את נסיכת אוגבורז!" הפרטים מן הסתם לא מאד מדויקים כי כל מי שהיה איתם בתוך האולם נהרג, אבל מסתבר שראיינו כמה אנשים אחרים שהיו בגלרייה יחד איתם בשעה כזאת או אחרת.
העיתון כמובן מסקר את אמצעי הבטחון החדשים בעיר. יש סיקור קצר על המחבל שיושב כרגע בכלא ומחכה למשפט בטריביונל. באחד העמודים הפנימיים ישנה כותרת "מי הם יורשי הגחלת?" אבל הכתבה לא מכילה מידע חדש, בעיקר ספקולציות. יש תיבה קטנה שמודיעה שהמרוץ השנתי של משפחת תורבוש בוטל בשל המצב הבטחוני.

קיילי מחליטה לצאת לספרייה הציבורית הגדולה בפולהארפן במטרה לחפש מקורות אודות קופסת המתכת והפריט המוזר שבתוכה. בלדין ומונטריאן מחליטים להצטרף אליה בעוד לואי נשאר בוילה ועורך סידורים.

בספרייה, קיילי מעיינת במספר מקורות ארכיאולוגים, אומנם אינה מצליחה לאתר את התיבה או הכדור, אך כן מוצאת התייחסות לטבעת שהחבורה מצאה בחדר הסודי שבאחוזת סקארזאר. עם קצת ערה מאחד הספרנים במקום, היא מוצאת איזכורים נוספים בסדרת קטלוגים של ממצאים ארכיאולוגים- עד שבנקודה מסויימת בקו הזמן, כל איזכור לטבעת פוסק. קיילי מחליטה לנסות ולאתר את אחד משני המחברים של הקטלוג.

מונטריאן באותו הזמן מנסה לאתר את היצור שראה בציור בגלרייה. לאחר התייעצות עם ספרן, הוא מגלה שמדובר בדמות מיתולוגית שקיומה מוטל בספק- דסינוס, חצי-אל שפעל בעידן שלפניה ההגירה הגדולה ויש מקורות הטוענים שהיה אחראי לקללת שהשחיתה את המקוללים ולחורבן שנגרם ברחבי היבשת והביא להגירה למזרח.

בינתיים, בלדין, שלא מצא באמת מה לעשות בספרייה והספיק להצייד במזון רב בדוכנים ברחובות שליד, עושה את דרכו חזרה לוילה. גם לואי, לאחר סיים את ענייניו, יוצא לרחוב. שניהם נקלעים למחזה מבהית ובאזרחים היסטריים שבורחים בצעקות- גופות המתים שהונפשו בדרך כלשהי, קמו משולחנות הקברן והחל לדדה ברחובות, למיקום לא ברור.

אנשי המשטרה, שבתחילה לא ידעו איך להתמודד עם הסיטואציה, החליטו לבתר את הגופות כדי למנוע מהן להמשיך לשוטט. בלדין הצליח לשכנע את השוטרים לתת לו וללואי לשמור על אחת הגופות ולראות לאן היא הולכת. לואי אפילו הוציא חבל וקשר את הגופו, כמו ברצועה, שהחלה להוביל אותו במורד הרחובות…

Dell'oreficeria antica 67

חזרנו לרחובות ההומים כשלואי ובלדין עוקבים אחרי הגופה המהלכת למעוז חפצה. בדרך הם ניתקלים בקיילי ומונטריאן החוזרים מהספרייה, והגופה נעצרת ומתחילה לרחרח את האוויר, עד שממשיכה לנוע לכיוונה של קיילי. המכשפה מנסה להתרחק מהגופה, אך זאת ממשיכה בשלה.

קהל מתחיל להאסף סביב החבורה, והשוטר המלווה אותה מתחיל לחשוש. קיילי מוציאה את תיבת המתכת מהתיק, ואכן מגלה שזה הדבר שמושך את הגופה. היא מנסה לעצור את הגופה, שפוצעת אותה קלות בטירופה. ואז מונטריאן ולואי מחליטים לשים לכך סוף ומפרקים את הגופה. בלדין שומר כמזכרת את הזרוע של הגופה, לה העניק את השם- טימי.

הקהל, שחשב שהכל היה הופעת רחוב משעשעת, מתפזר. וגיבורינו חוזרים לביתם.

לאחר התארגנות ומחשבה קלה, קיילי מובילה את החבורה לבניין מועצת המטבע שם נמצא הארכון, ובו היא מקווה למצוא רישומים לגבי הכותבים שעומדים מאחורי הקטלוג שמצאה בספריה. היא מצליחה לאתר את שמות שתי הכותבות- בנות אותה המשפחה מסתבר. הכותבת המקורית היא דורה ל'זגר, שכבר אינה בחיים. נכדתה, אורזול לאזגר, המשיכה את עבודתה ומתגוררת כעת בעיר קולצ'ת, שנמצאת במרחק יום וחצי רכיבה, צפון-מערב מפולהארפן.

החבורה מחליטה לצאת לקולצ'ת וחוזרת לוילה להתחיל בהכנות, אך שם מחכה להם מכתב מליקטאר, האלף המלומד שמארגן משלחת לחיפוש כספת אוצרות עתיקה. הוא מזמין את בני החבורה לסעוד עימו בגירית השמנמנה ולשמוע פרטים נוספים.

קיילי ומונטריאן נפגשים עם ליקטאר במסעדה, וסועדים בבשר גירית בדבש. האלף מספר להם שכבר גייס צוות שעוסק בהכנות האחרונות שהסתיימו בעוד כיומיים ולאחר מכן הם מוכנים לצאת לשטח- לשהות שתמשך אולי כמספר שבועות. הם מסכמים על חלוקה שווה של השלל בין החבורה והצוות של ליקטאר, והאלף יודיע לחבורה כשהם מוכנים ליציאה. לקינוח, הם נהנים מפחזניות במילוי קרם דבש. ליקטאר גם מתעניין בתיבת המתכת שקיילי נושאת עימה בכל עת, וברור שהוא מסוגל להבין בקסם בקלות.

קיילי ומונטריאן מחליטים שהמשלחת חשובה יותר מהמשך המחקר בקולצ'ת, והחבורה מתכוננת לצאת לדרך.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.