משחק מוקלט

רשומות ליל הנצח (חלק 2): הגאלה בגלריה

ליל הנצח היא מערכת ואנור שבועית הנערכת בכתיבה בצ'אט, בהנחיית אביב מנוח ובהשתתפות ארבעה שחקנים. המערכה עוקבת אחר מעלילי מהגרים מהיבשת במזרחית שהגיע לצפון במטרה להתחיל את חייהם מחדש, ומסתבכים במזימות ומאבקי הכוח בנמל האורקי פולהארפן. את החלק הראשון של הרשומות תוכלו לקרוא כאן. בניגוד למאורעות החלק הראשון שלקחו 6 מפגשים, המאורעות שתקראו כאן לקחו שני מפגשים בלבד- הספקנו הרבה.

אנחנו פוגשים את החבורה כאשר הם עוזבים את החנות הקטנה והמוזרה בה קיילי רכשה את קופסת המתכת המסתורית, המשמיעה קול צקצוק כשהיא מניחה אותה בתיק יחד עם כדור המתכת שהחבורה מצאה באחוזת סקארזאר. קיילי מגלה שכעת ניתן לשלוף את ראש הקופסה, ובתוכה היא מגלה פריט מוזר, כנראה בו זמנית כמו בדולח וכמו נוזל השומר על צורתו, ממנו היא שומעת קולות לחישה. למרות נסיונה להיזכר בלימודיה במכון הארכיאולוגיה, קיילי לא מצליחה להבין מה פשרן את הלחישות.

כמה שעות לאחר מכן בתן הצנוע, לואי חוזר ומספר לחבורה על הגאלה הגלריה שתערך בערב המחרת. החבורה הנרגשת מתארגנת לקראת האירוע היוקרתי.

בערב אירוע, כרכרה מגיעה להסיע את החבורה לגאלה שנערכת בבית משפחת אוגבורז שהפכה לגלריה. כמאה מוזמנים הגיעו לאירוע- נסיכי סחר של פולהרפאן, חובבי אמנות מרחבי היבשת, אנשים מקצוע מומחים מהמזרחים, סוחרי אמנות בעלי שם.
עם הגעתם, בלדין נתקל בבת משפחתו החוקה, אלחמה בת גרנט, האוצרת הראשית של המוזיאון הקיסרי בקנטרה. למרות הטונים הלא חברותיים שהחליפו, פמלייתה של אלחמה ממשיכה לדרכה לאחר נאום הפתיחה של קייקא, ראשת בית אוגבורז.

בזמן שהמבקרים מסתובבים בין היצירות השונות, מציג עצמו לחבורה ליקטאר, האלף היחיד באירוע, המתמחה בפריטים נדירים ומוזרים. הוא משוחח בנעימים עם מונטריאן ולואי, אך חשש בתחילה מקיילי, עד שהיא מתחילה לדבר בעצמה על נסיונה בארכיאולוגיה. אז, מציע ליקטאר לחבורה להצטרף אליו למשלחת לכספת עתיקה שגילה, שאמורה להיות בת מעל 1,000 שנים. קיילי הביעה עניין, וביקשה שיצור איתם קשר בתן הצנוע. מונטריאן הביע פקפוק במניעו של האלף הזר.

לקראת סיום שעת ההערכה, החבורה מתפזרת בגלריה. קיילי מאתרת פסל גדול ומעניין ממנו היא מרגישה שבוקעות שאריות של כסף. היא פוגשת באלחמה, המספרת לה שהפסל מתאר אגדה נפוצה על גיבור אלפי בשם ליטאן (המתואר בפסל עם שיער, למרות שהאלפים המודרניים חסרי שיער לחלוטין) שהניף חרב אגדית כנגד שלטון השעבוד של גזע "הבנים הראשונים"- האנדריאן. מונטריאן חיפש יצירות המתארות חיות אקזוטיות, ומצא ציור המציג ישות שחצייה זאב וחצייה אדם, שנמצאת מצידו האחד של עץ בדולח אדיר כשמצדו השני של העץ עומדים מספר מקוללים, כמו אלו שהחבורה נתקלה בהם במארב הלילי.

שעת ההערכה הסתיימה. בשעה שאורחי הגאלה שנשארו באירוע עסוקים בהתמקחות לרכישת יצירות עם קייקא, לואי פוגש בחבר המתפרה שהגיע לעזור לו להחליף את הציורים בזיופים. הם משיבים את הזיופים ממנהרת האספקה שמתחברת למטבח, ויחד השניים מצליחים במהירות שיא להחליף שלושה ציורים יקרי ערך, מבלי שאף אחד ישים לב לנוכחותם- אחד ממבצעי השוד המוצלחים ביותר שידעה (בעצם, לא ידעה) העיר מעולם.

באותו הזמן, קיילי ממשיכה להתחקות אחר מקורות קסם בגלריה- והיא מאתרת שוב את ליקטאר, כשהחרב שהאלף עונד על גבו ממש שרה אליה מרוב קסם. אבל האלף מסרב לדבר על החרב, ואף מגיב בתוקפנו לקיילי- וחושף שהוא יודע שהיא מכשפה. השנייה מחליפים מילים נוספות על האירוע, עד שמונטריאן- שהבחין בלואי המתרוצץ בגלריה- מגיע ומסב את תשומת ליבה לקח שהשאירו את לואי לבד.

לואי מתערב עם שאר האורחים לאחר שסיים את עבודתו. הוא חש שמשהו אינו קשורה, ומנסה להתקרב לקייקא כדי לוודא ששום דבר לא יקרה- או אז חושף את עצמו מתנקש קנאי, שבצעקת "ישרפו הכופרים!" מתנפל על קייקא ועל גאבורז סקארזאר המתארח במקום.

במהירות של חתול, לואי מצליח להסית את פגיונו של המתנקש ולהזיז את קייקא מהדרך, מציב את עצמו בין המתנקש ובין נסיכי הסחר של פולהארפן. באותו הזמן חוזר בלדין, שבילה את שעות הערב עם קלקול קיבה, לאולם המרכזי של הגלריה, בשעה שגם קיילי ומונטריאן נכנסים פנימה.

Dell'oreficeria antica 67

ואז, כל מראית של סדר מתפרקת. קייקא מזעיקה את השומרים שלה, רק כדי לגלות שהתוקפים הסתננו לשורות העובדים, והם רוצחים חלק גדול מהשומרים לפני שאלו מבינים מה קורה. הקהל נכנס להיסטריה ומנסה בייאוש לברוח מהמקום. גאבורז סקארזאר מסתתר מאחורי שני שומרים נסתרים והחצרן שלו, והם מצליחים להילחץ החוצה.

לואי נשאר לצידה של קייקא והם מתחילים לעשות את דרכם למטבח, בו לואי יודע שיש מנהרה שמובילה אל מחוץ לשטח האחוזה. בלדין תופס ומשליח ואזה על התוקף, שנהדף בעוצמה לרצפה ומכוסה ברסיסים. קיילי ומונטריאן מצטרפים במאסף ללואי וקייקא. קיילי מקסימה את אחד השומרים בדרך ומבקשת ממנו לעזור לאורחים להתפנות.
במהלך המהומה, כמעט שלא מבחינים בתוקפים נוספים הפורצים דרך החלונות. לבושים שחורים, הם מקיפים את פמלייתה של קייקא ומונעים מהם להתקדם למטבחים.

בלדין מנסה לפלס את דרכו דרך הקהל כדי לחבור לחבריו, אך מועד. הוא מזהה תוקפת לבושת שחורים ומנסה לעכב אותה ללא הצלחה. היא מצטרפת למעגל המקיף את קייקא. קיילי מהירת המחשבה, משלחת קליעי קסם שמפילים במכה את אחד התוקפים. בו בזמן, בלדין לא מתייאש וקורא תיגר על התוקפים המסתוריים- שמיד מזהים אותו כסכנה ברורה ומיידית ופונים אליו.
לואי מנסה את מזלו עם סכיני הטלה, ומצליח לצפוע את אחד התוקפים, אך לא מספיק- התוקף מסתער עליו ונועץ פגיון בבטנו, גורם לפצע חמור.

אחד התוקפים מתרחק מהמעגל ומוציא חפץ מכיס מעילו, מתחיל להתעסק עימו. הוא זוהב באור כתום, וקיילי מזהה שמדובר בהשפעה קסומה, אם כי מקורה לא מלחש. היא מנסה לשגר טילי קסם כדי לעצור את האיש, אך הנזק לא משמעותי מספיק. מולה נצבים שני תוקפים נוספים, והיא נותרה היחידה שמפרידה ביניהם ובין קייקא- היא מאתרת את השומר שהקסימה קודם לכן ומורה לו לעצור את התוקף עם החפץ הקסום. השומר מסתער, ובין השניים מתפתח מאבק.

בינתיים, שלושה מתוקפים מסתערים על בלדין. הוא מצליח להדוף אותם במיומנות רבה, מרביץ באגרופיו ואף משתמש בגופם של התוקפים כנגד חבריהם. לואי, שזחל מדמם לנקודה ליד הקיר, ממשיך להשליך סכיני הטלה ופוצע תוקף נוסף.

השומר המוקסם לא הצליח לעצור את האויב, והאיש צועק "אקברתותו!" לפני שזורק בכוח את החפץ לרצפה. הוא מתנפץ, ועולה ממנו עננת עשן שמתפזר ברחבי החדר, מפיצה חום צורב וריח של גופרית. קיילי תופסת את התוקף הקרוב אליה ומשתמשת בו כמגן אנושי. בלדין מסתתר מאחורי שניים מהתוקפים שהפיל לרצפה. לואי, צמוד לקיר, לא יכול לעשות דבר מלבד להגן על ראשו ולהתכונן לפגיעה.

פטריית העשן הלוהט אופפת את כל החדר. כמה רגעים לאחר מכן, הפיח מתחיל להתפזר. קיילי מוצאת את עצמה בריאה ושלמה, אך האיש בו השתמשה כמגן שרוף עד לעצמותיו, עורו ממש נמס. כך גם רוב מי שנמצא קרוב למוקד הפיצוץ- כולל השומר המוקסם, שלא נשאר ממנו דבר פרט לאפר. לואי שרד, אך ראותיו צרובות. וכך גם בלדין. שני התוקפים שלצידו נשארו בחיים, אם כי בקושי רב. בלדין דורש מהם לספר לו מי שלח אותם, וכל מה שהם אומרים תוך כדי שיעול כבד ויריקות דם, הוא שיורשי הגחלת ישובו לשלוט בארץ הזאת. בלדין הורג את שניהם.

קיילי ניגשת לצידו של לואי ועוזרת לו לעמוד. הוא מבקש לבדוק מה עלה בגורלה של קייקא, בדיוק כשכל פתחי האחוזה נפתחים ופנימה נכנסים שומרים חמושים של בית סקארזאר ואוגבורז- מסתבר שגאבורז, לאחר שהצליח לברוח מהמקום, אסף את כוחותיו כדי לפרוץ פנימה. רק שזה היה מאוחר מידי.

למזלם, קייקא נמצאת בריאה ושלמה מתחת לגופות שומריה הנאמנים האחרונים.

החבורה חוזרת לתן הצנוע כדי להתאושש. לואי וקיילי סבלו פציעות די חמורות, וקיבלו טיפול ראשוני מאנשיו של סקארזאר. בלדין מעודד את חבריו לחגוג את סיום ההתכחשות המוצלחת עם הרבה אלכוהול, וכך הם עושים. (כפי שבלדין אומר, "לכל התכתשות יש פוסט התכתשות"). קיילי ובלדין מתחברים מעט בהשפעתו המעודדת של האלכוהול.

ביום למחרת, החבורה מוזמנת לביתה של קייקא, בשעה שהנוחה להם. הם מגיעים למקום, מוצאים את קייקא מתרווחת בנוחיות בסולריום שלה. ראשית, היא מעניקה ללואי את השכר על העבודה שלו בגלריה- למרות שאחד הציורים נהרס בפיצוץ. בכך, היא גם חושפת את מעורבותו של לואי בעוקץ בגלריה בפני קיילי ומונטריאן, שלא היו מודעים להתרחשות, מה שמציב חיץ בין לואי וקיילי, שלא תומכת במעשיו.

קייקא מספרת לחבורה שהמשטרה חקרה את התוקף שהטמין את הפצצה באוניית המשא בלילה שלפני הגלריה, ושגם הוא טוען שהוא משתייך ל"יורשי הגחלת" אבל לא הצליחו להוציא ממנו הרבה מעבר לזה. מועצת המטבע שוקלת להטיל עוצר על העיר. היא כבר תגברה את השמירה בכל רחבי העיר, ואף שוקלת להחזיר חלק מכוחות הצבא המגנים על הגבול.

חוץ מזה, קייקא הפתיעה את החבורה והעניקה להם שימוש באחד הנכסים שלה בעיר- וילה שתעמוד לשימושם, כולל צוות אחזקה! מה נפלא.


בגליון הבוקר החדש של "היום בפולהארפן!" שמחכה לחבורה בוילה, כמובן שהכותרת הראשית עוסקת במתקפה על הגלריה, והם מגלים באחת הכותרות המשניות "הזרים שהצילו את נסיכת אוגבורז!" הפרטים מן הסתם לא מאד מדויקים כי כל מי שהיה איתם בתוך האולם נהרג, אבל מסתבר שראיינו כמה אנשים אחרים שהיו בגלריה יחד איתם בשעה כזאת או אחרת.
העיתון כמובן מסקר את אמצעי הבטחון החדשים בעיר. יש סיקור קצר על המחבל שיושב כרגע בכלא ומחכה למשפט בטריביונל. באחד העמודים הפנימיים ישנה כותרת "מי הם יורשי הגחלת?" אבל הכתבה לא מכילה מידע חדש, בעיקר ספקולציות. יש תיבה קטנה שמודיעה שהמרוץ השנתי של משפחת תורבוש בוטל בשל המצב הבטחוני.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.