משחק מוקלט

רשומות ליל הנצח (חלק 12): עין צופיה

ליל הנצח היא מערכת ואנור שבועית הנערכת בכתיבה בצ'אט, בהנחיית אביב מנוח ובהשתתפות ארבעה שחקנים. המערכה עוקבת אחר מעלילי מהגרים מהיבשת במזרחית שהגיעו לצפון במטרה להתחיל את חייהם מחדש, ומסתבכים במזימות ומאבקי הכוח בנמל האורקי פולהארפן.

הפרקים הקודמים: מפגשים 1-6; מפגשים 7-8; מפגשים 9-10; מפגשים 11-12. מפגשים 13-14. מפגשים 15-16, מפגש 17, מפגשים 18-19, מפגשים 20-21, מפגש 22, מפגשים 23-24.

החלק הנוכחי מספר על מפגש 25.

החבורה עשתה את דרכה חזרה מקולצ'ת לפולהארפן, עם אורזול, בעלה, עוזר המחקר שלה ושלל החומרים שהצליחו לחלץ מהאקדמיה. בשערי פולהארפן, לקחה המשטרה את לואי וקיילי למעצר בעקבות צו שהוציאה מועצת המטבע. בלדין ומונטריאן הובילו את שאר האנשים חזרה לוילה.

כשעה לאחר מכן מגיעים לואי וקיילי לוילה בליווי גאבורז סקארזאר, החצרן זוואלד ושני שוטרים. המועצה האשימה אותם בכך שלמרות שידעו מה גורם לתופעת הגופות המונפשות, עזבו את העיר מבלי לפעול או לסייע. קיילי הבטיחה לגאבורז שהם עשו זאת רק כדי להשיג מידע נוסף על התקרית, ואכן חזרו עם חוקרת שמכירה את הדברים לעומקם.

בעזרתה של אורזול, נעלה קיילי את תיבות המתכת והפסיקה את השפעתן. נסיך הסחר התרצה, אך איים שהפרעות נוספות בעתיד יבטיחו את הבאתם של בני בחבורה בפני הטריביונל. הוא עזב כשהסביר שמועצת המטבע מגייסת את כוחותיה לצאת למתקפה על מדינות השופטים השכנות, כתגובה לתוקפנות שלהם בחודש האחרון.

מונטריאן שואל את החבורה בדאגה אם מי מהם ראה את ליי, חיית הלוויה הנאמנה שלו, שנעלמה. אך מקבל תשובה שלילית.

יומיים לאחר מכן, במהלכם גיבורינו יצאו לטפל בעניינים שונים בעצמם, הם נמצאים בשעות הערב בוילה, כשנשמע רעש מחריש אוזניים מהקומה העליונה, כמו רעם מתפרץ – והבזק של אור, כאילו ברק פגע בבית. בלדין, שבדיוק עלה במדרגות, התגלגל ונופל לתחתיתן.
מונטריאן רץ החוצה לבדוק מה פגע בבניין, רק כדי לגלות שהבניין שלם. הוא חוזר פנימה ועוזר ללואי לבדוק את בלדין, שמשוכנע ששבר עצמות בנפילה. לאחר הבדיקה מונטריאן בטוח שבלדין סובל מפגיעות חמורות, ואף קורא לעזרת האל ומטיל לחש ריפוי – רק כדי לגלות בסופו של דבר שבלדין סובל מגזים.

קיילי עולה לקומה העליונה ומאירה באור קסום שחושף את דמותה של אורקית מבוגרת, לבושה בגלימות, השוכבת על הרצפה חיוורת ביותר. היא מזעיקה את מונטריאן שרץ להגיע לקומה העליונה, על כתפו עכשיו יושב מין יצור שעשוי מזרדים יבשים, אבן, טחב, חזזית ומחטים של עץ. הוא מנסה מספר פעמים להטיל עליה לחש ריפוי, עד שהדימום נעצר.

האורקית פותחת את עינייה וקוראת לקיילי – לאחר שווידאת שזאת באמת קיילי, היא מודה על הטיפול ומתרוממת לישיבה. היא מסבירה ששמה הוא אזולה סברהא והיא חברה בעין האינסוף, אותו גוף של מכשפים שיצר קשר עם קיילי בעבר, ובתור בעלת ברית פוטנציאלית היא שיגרה את עצמה לקיילי כשהייתה צריכה מקום בטוח לברוח אליו.
לאחר סבב הכרות ראשוני, היא ממשיכה להסביר שהגיע לכאן במשימה להסתנן לבסיס המבצעים של לימאד. היא האזינה לשיחה עם אריאנה רומן, כשהגיע למקום גמד טכנומאג וחשף את נוכחותה.

היא הרשתה לעצמה להילכד כדי לחשוף את הפעילות שלהם. הכניסו אותה לכלוב שעשוי מסגסוגת נגד קסם, יחד עם עשרות אנשים אחרים – בהם האכילו את זללן הלחשים. הוא ניזון על הקסם שלהם, ולא נשאר לאחר מכן יותר מקליפה ריקה. אזולה הצליחה לברוח תודות למכשיר קסום שהחזיקה על גופה והכלוב לא מנע את פעולתו. היא מתריעה בחבורה שוב שזולל הלחשים הוא סכנה קיומית ולימאד עלול להשתמש בו כדי להשמיד את הקסם בעולם כולו.
היא מספרת גם שלימאד ואנשיו דיברו על אדם שמוביל את כוחות הארורים באזור, בשם שאקס, אדם איתו לימאד חולק עבר משותף.

למרות המידע החדש, מונטריאן וקיילי אינם מצליחים להיזכר עוד פרטים על מקורו של לימאד.
קיילי שואלת את אזולה האם היא מכירה מישהו עם שיער לבן ומסכת ברזל, שהופיע בחזיון שמעבר לזמן – היא אינה מכירה אדם כזה, אבל מסכת הברזל היא חפץ מוכר, המשמש את החוזים של האורקים הדרומיים. מסכת הברזל המקורית הייתה שייכת לשר האלפים ליאס, מאות שנים קודם לכם.

היא מודה להם על הטיפול והאירוח, ואז בהבזק של אור משתגרת הלאה.

החבורה דנה בינה לבין עצמה במידע החדש, ושוקלת את פעולותיה הבאות – האם לחפש את בסיס המבצעים של לימאד שמחזיק בזולל הלחשים, או לחפש את המקדש בו הולך להתבצע הטקס אותו קיילי ראתה בחזיון שמעבר לזמן. בסופו של דבר, הם מחליטים לפנות למקדש – בתקווה למצוא את אותו שאקס, שאולי יהיה בעל ברית כנגד לימאד וכוחותיו.

רוצים ללמוד עוד על עין האינסוף? נסו את מקצוע ההרחבה, צופה האינסוף.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.