משחק מוקלט

רשומות ליל הנצח (חלק 10): העתיד שהיה

ליל הנצח היא מערכת ואנור שבועית הנערכת בכתיבה בצ'אט, בהנחיית אביב מנוח ובהשתתפות ארבעה שחקנים. המערכה עוקבת אחר מעלילי מהגרים מהיבשת במזרחית שהגיעו לצפון במטרה להתחיל את חייהם מחדש, ומסתבכים במזימות ומאבקי הכוח בנמל האורקי פולהארפן. מפגשים 1-6; מפגשים 7-8; מפגשים 9-10; מפגשים 11-12. מפגשים 13-14. מפגשים 15-16, מפגש 17, מפגשים 18-19, מפגשים 20-21.

החלק הנוכחי מספר על מפגש 22.

החבורה מבלה את היום במחנה האסירים, שהפך למחנה הפליטים, ומתכננת את צעדיה הבאים. קיילי נחושה להשלים את המחקר ולאתר את החפצי הכוח שנשדדו מצוות המחקר של אורזול, כדי להבין מה אויביהם רוצים לעשות איתם. אבל כדי לעשות זאת, על החבורה לחזור לקולצ'ת ולהבריח מהעיר את חומרי המחקר של אורזול, הנעולים באוניברסיטה תחת השגחה של ילדי השקיעה- שכן כל חומר הקשור לשימוש בקסם נמצא תחת מגבלות חמורות.

במהלך הדיון והזכור עמק הלחישות, שמו של ליקטאר עולה. אחד הפליטים האחרים מזהה את השם, בתור מישהו שילדי השקיעה מתייחסים לפקודות שמחלק- רק שביניהם הם לא קוראים לו ליקטאר, אלא לימאד. שם שמונטריאן בטוח שמכיר, אבל לא מצליח להניח את האצבע מאיפה.

אורזול מזכירה שמלבד חומרי המחקר, היא גם רוצה להוציא מהעיר את בעלה, אילקור, שנשאר לבדו מאז שנאסרה.

החבורה מתפזרת למנוחה לפני היציאה חזרה לקולצ'ת. לואי פונה למזח, לשמור על הספינה שהביאה אותם ואיתה הם מתכוונים לחזור. בזמן השמירה, הוא מתחיל לנמנם. לואי מנמנם, ישן וחולם.
ובחלום הוא רואה הר, פסגה שמגיעה אל מעבר לעננים, כולה מכוסה שלג. ועל הפסגה גדל עץ. העץ הכי גדול שהוא ראה אי פעם. גדול יותר מערים מסוימות בעולם. משני צידי העץ, שתי דמויות מוקפות בצללים. הוא לא מצליח להבחין בפרטים שלהם. ואז מופיע גולגולת בוערת, "לואי לין!" היא קוראת.
"הבוגד" היא מהנהנת לאחת הדמויות, "והאבוד" מהנהנת לשנייה, "שניהם מסוכנים. שניהם בתנועה. שניהם זוממים מזימות. ועם מזימותיהם, העולם כולו יתכסה באפלה. לילה ניצחי ירד."
"אתה שחזרת מזרועות המוות. זאת העסקה. לך בשלום, לואי לין."
ולואי מתעורר.

לאחר שישבה במדיטציה וחידשה את כוחותיה, קיילי מנמנמת מעט גם היא. קיילי ישנה. ישנה ו… חולמת?
היא מוצאת את עצמה בחלל עגול גדול, שאולי מרחף בחלל. לא ברור. אי אפשר לראות מה יש מעבר לו, בכלל.
מולה, בחצי עיגול, עומדות 6 דמויות. אחת הדמויות מברכת את קיילי לשלום.
הדמויות מסבירות לקיילי שהם שייכים לארגון בשם עין האינסוף, ושהם בדרך כלל לא נוהגים לפנות לאנשים ברמת הכוח שלה- הם ארגון של מטילי הלחשים החזקים ביותר בעולם, שמטפילים בעניינים שנוהגים לרמות העוצמה האלה. אבל קיילי מצאה את עצמה מעורבת במזימה עם השלכות הרות גורל בעתיד, ולכן לא הייתה להם ברירה אלא לפנות אליה ישירות. אנשי עין האינסוף מספרים שזולל הלחשים מסוכן ביותר, ואף עלול להוביל להתמוטטות כל קווי הקסם ונמצא במרכז מאבק בין שני אויבים רבי עוצמה.
ובמהירות שהחל החזיון, כך הוא נגמר.

מונטריאן מבקש מבלדין שיחליף אותו בשמירה. בלדין נענה ברצון רב, אוסף סביבו מספר מהאורקים במחנה ומתחיל לשעשע אותם בעלילות גבורתו לאורך השנים. רק שבלדין הוא מספר סיפורים די גרוע ומרבית האורקים מוצאים עצמם ישנים מרוב שעמום.

גם מונטריאן הולך לישון.
ובחלומו הוא בז, מרחף בזרמי הרוח הרחק באוויר. ועל האדמה הוא רואה… מוות.
פסים שחורים של אדמה חרוכה, בנתיבם של צבאות ענק. ערים שעולות באש. זעקות של חיות הבר חסרות ההגנה. יערות שנכרתים ללבות את מנועי ההרס. הוא ממשיך לעוף, ומגיע לים הענק שבמרכז היבשת, עין הצפון. ומתוך המים יוצאות זרועות תמנוניות ענקיות, הן נשלכות אל החופים, ומוצצות את החיים מהאדמה עצמה.
כשהוא עף, הוא שומע לחישות בראשו, "זמן הציד הגדול מגיע. האם תהיה הצייד, או הניצוד?"
והוא מתעורר.

לאחר השינה המוטרדת, לקראת ערב, החבורה והאנשים שהצטרפו אליהם וביניהם אורזול, לוקחים את הספינה חזרה לקולצ'ת. הם עוגנים במרחק מה מחומות העיר כדי להימנע מתשומת לב, לואי וקיילי מנסים להסוות את פניה של אורזול במטרה פשוט לעבור דרך השערים אל תוך העיר. קיילי לוקחת קערת מים ומטילי לחש חדש שלמדה לאחרונה, שמטרתו להציג לה מבט חטוף אל העתיד.

היא רואה בקערית המים אולם. אולי מקדש. הוא דומה בארכיטקטורה שלו למה שראיתם בעמק הלחישות, אבל אולי מתקופה אחרת. הוא חרב ומת ליפול, מכוסה בצמחיה. את המקדש ממלאים אנשים, חיילי ארורים- כפי שראיתם לאחרונה. ובמרכזם עומד איש- כנראה בן אנוש. לבוש שריון, שערו לבן. לפניו מסיכת ברזל.
אחד הארורים מניח חישוק מתכת לראשו. אחד אחר מחזיק תיבת מתכת פתוחה, וריקה, לפניו. האדם מרים את כדור המתכת ומעביר אותו על החישוק, שמתחיל לזהור… החזיון מסתיים.
אורזול מזהה את המקום כאתר המחקר בו הם מצאנו לראשונה את החפצים. הוא נמצא ממש על הגבול בין גרפאונדבור ומדינות השופטים.

כשהם מוטרדים מהחזיונות על העתיד השחור, החבורה עושה את דרכה חזרה לקולצ'ת, לביתה של אורזול.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.