משחק מוקלט

רשומות משחק: ליל הנצח, חלק ראשון

ליל הנצח הוא משחק ואנור שמתנהל בכתיבת בצ'אט של Google Hangout (המאפשר גם לבצע גלגולי קוביות פשוטים). אנחנו נפגשים פעם בשבוע ביום שישי ומשחקים כשלוש שעות. המשחק בצ'אט איטי יותר ממשק קולי (פנים אל פנים או בשיחת וידאו), משום שלכתוב כל דבר שרוצים לבצע או להגיד לוקח הרבה יותר זמן מסתם לדבר. לכן, בכל מפגש אנחנו מספיקים פחות ממה שקבוצה רגילה הייתה מספיקה במפגש השבועי שלה. כדי עזור קצת בטיפול בבעיה, אנחנו לפעמים מדלגים על החלקים היותר טרוויאלים במשחק- כמו מעבר מנקודה אחת לאחרת בעיר (שלא לדבר על פיצול החבורה, שממש בלתי אפשרי כשמשחקים בצאט). אנחנו משתדלים לסיים כל מפגש כשהקבוצה מחליטה בברור מה הצעד הבא שהיא מעוניינת לעשות, ואז במהלך השבוע בין המפגשים אני שולח מייל קבוצתי בוא אני מתאר מה קורה בין סיום המפגש הקודם לתחילת המפגש הבא. אנחנו גם משתמש בטכניקה השאלה השבועית כדי למלא חללים בין המפגשים ולהעשיר את עולם המשחק- חלק מהפרטים שתקראו ברשומות מטה, נוצרו על ידי השחקנים כתשובות לשאלה השבועית.

המערכה נמשכה עד כה על פני שישה מפגשים, וכעת אנחנו יוצאים לשבועים פגרת פסח. חשבתי שזאת הזדמנות טובה לסכם את ההתרחשויות ולפרסם אותן. בדרך כלל, המייל השבועי של החבורה כולל גם סיכום קצר של המפגש האחרון, כדי להזכיר לכולם, כולל לעצמי, מה קרה. הסיכום השבועי גם נותן לי הזדמנות לחדד נקודות שאולי התפספסו במהלך המשחק- מה שבד"כ לא היינו עושים במשחק רגיל, אם עובדים תחת העיקרון שהדמויות יודעות מה שהשחקנים הבינו.

כשארגנו את המשחק, קבענו מראש שנשחק בסיראיון, היבשת הצפונית של ואנור, במקום ביבשת המזרחית המפורטת בספר. הסיבה הייתה לתת לשחקנים שלא מכירים את עולם המערכה הזדמנות לשחק בסביבה בה הידע שלהם יעמוד בקו אחד עם ידע הדמויות שלהם. זאת גם הזדמנות עבורי כמפתח העולם ללטש את המידע על היבשת הצפונית, שאת רובו לא כתבתי עד כה. תיאום צפיות זה חשוב.

החבורה

לואי לין, נוכל בן-אנוש – לואי שואף לפתוח חנות לקנייה ומכירה של חפצים נדירים, וגורש מהמזרח לאחר סכסוך משפחתי.

בלדין משומרי הבירה, ברברי גמד – בלדין הוא גמד מפראי וחסר חסן שנזרק מקנטרה בידי בני-גילדתו, שחשבו שהוא יוצא עם משלחת לדרום, ובמקום זה עשה דווקא והחליט לשוט ליבשת הצפונית. הוא שואף לכבוש אדמות לעצמו ולשלוט עליהן.

קיילי לוריין, מכשפה בת-אנוש – בוגרת המכון הארכיאולוגי בטיאר, שלאחר הסתכסכות עם יריבים מהאקדמיה החליטה לצאת לצפון כדי לחפש ממצאים ארכיאולוגים חדשים.

מונטריאן, סייר אלף והנצה ליי – בעברו ראש הציידי באחוזתו של אציל מאזור טיאר, מונטריאן עזב את מקומו בחצר האציל ויצא צפונה, במטרה לצוד חיות אקזוטיות יותר. הוא גם לקח לעצמו את אחד האלים הברברים והזרים של הצפון.

בפרקים הקודמים של ליל הנצח!

קבוצת מנודים לא-יוצלחים שמאסו בחייהם ביבשת המזרחית, עושים את דכם לסיראיון, היבשת הצפונית על גבי אוניית הסחר בבעלותו של נסיך-הסחר, גאבורז ה-3 מבית סקארזאר. האונייה מותקפת בלב מפרץ פולהארפן בידי משחתת של השן השחורה, ארגון רעועה של שודדי ים המוכרים בצפון. האונייה טובעת, אך כל אנשיה מספיקים לעלות לסירות המשוטים ולברוח- כולל החבורה, שמצליחה לתפוס מקום בזכות איומיו של בלדין, הגמד הברברי, שגם מגייס לשרותו את סיסמאך, חובל אורקי פשוט.

הם מוצאים מכסה באכסניית התן הצנועה, מוסד מוכר ברובע התיירותי הסמוך לנמל בפולהארפן, בית לאוכל סביר, מקום נוח לישון בו, חבורת רולות שכירי חרב ודג-החרב הגדול ביותר בצד הזה של עין הצפון. לואי ובלדין פותחים תיבה שהצילו מהאונייה, ובתוכה מוצאים חבילת שטרות חוב המסכמים עסקות סחר בין בית סקארזאר וסוחרים במזרח. לואי יוצא לרחובות העיר לברר מה ניתן לעשות עם השטרות, וחושיו הנכלוליים מובילים אותו לחנותו של זאס מונוק, חבר במתפרה- ארגון צללים שסוחר בפריטים גנובים. אומנם זאס אינו יכול לרכוש את השטרות, הוא מספק ללואי מידע בעל ערך.

לואי חוזר לאכסנייה והחבורה דנה מה יהיה הצעד הבא, תוך כדי קריאת העיתון "היום בפולהארפן!" המספר שאירועים דומים להתקפה של אתמול מתרחשים בשבועות האחרונים. אחד הרולות שכירי החרב, איתם התחבב בלדין, מציע לקחת אתכם לאחוזת סקארזאר- מסתבר שהוא חבר של המשפחה ונושא טבעת חותם. החבורה מגיעה לבית האחוזה ונכנסת ללא בעיות, שם היא פוגשת את החצרן, זוואלד, שהכירו עוד שנחלצו מהאונייה הטובעת.

החבורה נפגשת עם כבודו, גאבורז השלישי, המתנהג באופן מאד חברותי- עד שמגיעים לעניין השטרות. הוא מודה להם שהצילו אותם מהאונייה, אך דורש את החזרתם. כדי לשמור על כבודו בפני הבתים האחרים של מועצת המטבע, גאבורז מציע שתבצעו שירות עבורו, ותמורתו יעניק לכם שכר נאות. החבורה מקבלת על עצמה את המשימה- לבקר באדמות של משפחת סקארזאר, שרוצה לשמור על מראית עין שהשטח עדין מטופל.

הם יוצאים לדרך, מצויידים בנדיבות. הדרך הפראית עברה ללא אירועים מיוחדים, עד שהגיעו לבית-הגשר מעל הנהר המסמן את גבולן של אדמות המשפחה. שם, ארבה להקת ווארגים. הווארג הראשון נפל תחת לחשיה של קיילי, לאחר שפצע קלות את בלדין. הגמד בתורו קרא תיגר על שאר הלהקה, ואחד הצעירים והחלשים שבהם הסתער עליו, רק כדי להיות מבוקע מקצה לקצה בהתקפתו הפראית של הברברי. שאר הלהקה ברחה בפחד.

​הם עושים את הלילה בבית הגשר ובבוקר יוצאים אל תוך האדמות, מבחינים בסימנים שאנשים אחרים עברו לא מזמן במקום. כשהם מגיעים לאחוזה הדברים מתבררים יותר, כשנמצאים סוסים קשורים בקדמת הבית.​

לואי מתגנב אל תוך הבית בדממה מוחלטת, לבחון את עמדתם של הפולשים. למרות היסוס מסוים משאר בני החבורה, בלדין מתפרץ בסערה אל תוך הבית בשעה שהפולשים ירדו מבקומה השנייה אל חדר הכניסה. ללא היסוס, הם מחסלים שלושה מתוך שישיית הפולשים. השלושה הנותרים מנסים לברוח בבהלה, דחוקים לפינת החדר.

קיילי חוקרת את השבויים, שמספרים שנשכרו להשיב דבר מה מוחבא בבית האחוזה, לשם כך הם עבדו לפרק את אחד הקירות בקומה השנייה. אישאז, מכשפה אורקית שנהרגה בתחילת ההתקפה, הנהיגה את שכירי החרב וסגרה את העסקה מול הצד השלישי. ברשותה של אישאז נמצא כדור, ככל הנראה קסום, שמגיב לנוכחות שנמצאת בחדר הנסתר.

בלדין עבד ופירק בהצלחה את לבני הקיר שחשפו מאחוריהם מעבר נסתר הבנוי בצורה מוזרה. "עבודתו של גמד שיכור" כפי שתאר זאת בלדין. החבורה עושה את דרכה מטה, תוך שקיילי נהיית חולה יותר ויותר עם כל צעד, כמעט ואינה מסוגלת לעמוד על רגלייה כשהגעתם לפתח חדר בסוף המסדרון.

החדר המוזר, הלא סמטרי, מכיל מראות, כבלים ומקווה במרכזו עם נוזל מוזר. מעל המקווה טבעת. מונטריאן עוזר לקיילי מעט עם הבחילה בה חשה, והיא מסוגלת להיכנס אל החדר- כשעשתה זאת, הכדור שבידה התלקח באור ארגמני, וכך גם הטבעת בחדר.
בלדין טעם טיפה מהנוזל במקווה, ולכמה שניות עיניו מסתגלות ומבחינות בכוח הקסם הזורם בחדר. קיילי מטילה על עצמה לחש גילוי קסם, ונחשף בפניה ההיקף האמיתי של זרימת הכוח בחדר- כל זרימת הקסם מכוונת באופן מלאכותי כדי להתרכז בטבעת, וממנה נופל כטיפות נוזליות אל תוך המקווה- חומר המוכר בשם אליקסיום.

פקקתם מספר בקבוקונים מהחודר ועשיתם דרככם חזרה מחוץ לחדר. בשעה שהם דנים איך להתקדם הלאה, בלדין שולח את סיסמאך להכין את הסוסים- רק כדי לגלות כמה דקות לאחר מכן שהאורק נעלם, לוקח את אחד הסוסים של הפולשים.

החבורה דולקת אחר סיסמאך, בהובלת מונטריאן שמגשש אחר עקבותיו ושולח את ליי לסייר קדימה. הם מצליחים לאתרו ומתקיפים- סיסמאך לא שורד את המפגש. על גופו נמצא מטבע ייחודי שכנראה שאינו כסף.

בחזרה באחוזה, החבורה מתכוננת למנוחת לילה. לאחר מספר שעות, מונטריאן מבחין בתנועה בחוץ ולחש האזעקה של קיילי מופעל- הם מותקפים בידי מספר יצורים בלתי מזוהים, שנופלים לידייכם בקלות. לאחר הקרב, קיילי ומונטריאן מעלים במחשבתם שיתכן שאלו המקוללים – אלפים שנשארו בישבת הצפונית לפני כמעט אלף שנה.

החבורה שורפת את הגופות ומשחררת את האורקים השבויים, לפני שעושים את דרכם חזרה לפולהארפן. הם עושים את הלילה שוב בתן הצנוע, אך את שנתם מפריע פיצוץ אדיר שמרעיד את קירות הבניין. אורחי הפונדק מתאספים בטרקלין הכניסה, וצופים בשמי הלילה המוארים במרחק על ידי מה שנראה כשריפה באזור הנמל. שיירת שוטרים דוהרת דרך הרחוב לכיוון הנמל, ככשני שוטרים נשארים מאחור. קיילי משוחחת עם אחת השוטרות שמספרת שהיה פיצוץ בנמל אך הם לא יודעים הרבה יותר מזה כרגע. כשעה לאחר מכן, השיירה חוזרת כשברשותם אסיר כבול- בן אנוש לבוש סחבות, שצועק בקולי קולות איומים כלפי התושבים בשמו של אנורטרן, "הוא ישרוף את הבשר מעצמותיכם!"

בבוקר למחרת, החבורה עושה את דרכה חזרה לבית סקארזאר, שם מקבל את פניהם זוואלד החצרן שמסביר שבשל מאורעות הלילה הקודם, גאברוז נמצא בכינוס חרום של מועצת המטבע. זוואלד משלם לחבורה את השכר על השירות שביצעו, לאחר שלואי מספר מה התרחש באחוזה- כולל מותו של סיסמאך, בידי המקוללים. זוואלד מספר לחבורה שהאדם שנתפס הוא קנאי מהאומה השכנה ממערב לגרפאונדבור, מדינות השופטים- קבוצה של ממלכות אנושיות הנשלטות בידי השופטים, ארגון קנאי הסוגד לאנורטרן. בין שתי האומות הייתה עוינות רבת שנים, שהתקררה בדור האחרון ועברו שנים רבות מאד מאז הייתה התקפה כל כך ישירה על פולהארפן.

בדרך חזרה, לואי קונה את המהדורה המיוחדת של העיתון מאותו הבוקר, שמספר שההתקפה בליל אמש הייתה על אוניית המשא הגדולה ביותר בנמל פולהארפן, השייכת לבית תורבוש. בעודם קוראים בעיתון, קיילי עושה את דרכה לחנות קטנה המלאה בספרים וחפצים קטנים והזויים. בשעה שמונטריאן מנסה להתמקח עם המוכרת על מכירת פרוות הווארג שפשט, קיילי מבחינה שהכדור שלה מגיב למשהו בחדר ובוהק באור ארגמני. מצידו השני של החדר, מעבר לדלפק המכירה, בארגז תצוגה מזכוכית, נמצאת תיבת מתכת וגם היא מגיבה באופן דומה לכדור. כשקיילי מבקשת לראות את התיבה והמוכרת מוציאה אותה, שני החפצים מתלקחים באור אדום בוהק. לואי מנצל את ההזדמנות לרכוש בזריזות ידיים את אחד החפצים שכל המדפים. קיילי מתמקחת וסוגרת מחיר לקניית תיבת המתכת.

החבורה יוצאת חזרה לכיוון האכסנייה, כשקיילי מניחה את שני החפצים יד בתיק. כשהם נוגעים אחד בשני, האור האדום פוסק, והתיבה משמיעה קליק ברור…

באותו הזמן, לואי עושה את דרכו לבד לבקר חייט באזור אחר של העיר…

3 תגובות על ״רשומות משחק: ליל הנצח, חלק ראשון״

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.